Přehlídka rakouských krátkých filmů 2019

Česko-německé kulturní dny v Ostravě (20. 3. – 31. 5. 2019)

25.04.2019 16:00, Ostrava, Klub Atlantik, Československých legií 3058/7

(c) Bernhard Wenger

Německy; anglické titulky

V rámci přehlídky budou promítány filmy, které Akademie rakouského filmu zařadila do předvýběru pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu 2019. Cenu za nejlepší krátký film získal v lednu režisér Bernhard Wenger za svůj snímek Entschuldigung, ich suche den Tischtennisraum und meine Freundin (Promiňte, hledám místnost na stolní tenis a svoji přítelkyni).

Přehlídka vznikla ve spolupráci rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci (BMEIA) a Akademie rakouského filmu.

Přehlídka rakouských krátkých filmů se letos koná v rámci Česko-německých kulturních dnů s vybranými filmy na téma „Vnitřní boj“ v klubu Atlantik. Studenti a studentky germanistiky Univerzity Ostrava se podíleli na organizaci přehlídky a krátce ji uvedou v němčině i češtině. Přehlídka je zaměřena na zájemce o umění, milovníky filmů a studenty a studentky Univerzity Ostrava a slouží především k tomu, aby zvýšila zájem o rakouský film a německý jazyk.

Délka přehlídky: cca. 2,5 hodiny.

Virgin Woods / Zalesie, Julia Zborowska (AT/PL 2017, 30 min.)

Fragmented, Anne Zwiener (AT 2017, 5 min.)

Entschuldigung, ich suche den Tischtennisraum und meine Freundin (Promiňte, hledám místnost na stolní tenis a moji přítelkyni, Bernd Wenger (AT/DE/SE 2018, 23 min.)

Bester Mann (Nejlepší muž), Florian Forsch (AT/DE 2018, 44 min.)

Ars moriendi oder die Kunst des Lebens (Ars moriendi aneb Umění žít), Kristina Schranz (AT/DE 2018, 29 min.)

Ostrau Der Kulturpunkt auf Facebook

Klub Atlantik

Vstup volný

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904976978551
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ