Průvodce zla

26. FEBIOFEST – mezinárodní filmový festival Praha (21. – 29. 3. 2019)

27.03.2019 19:30, Praha 5, Cinestar Anděl, Radlická 3179/1E

(c) bioscop.cz

Anglicky; české titulky

Hororová antologie krátkých snímků zachycuje filmové pojetí lidových pověstí a mýtů z osmi zemí. Devět režisérů spojilo síly, aby načrtli celistvý obraz temné stránky lidské přirozenosti a hluboce zakořeněné hrůzy. Vycházejí přitom z ústně tradovaných lidových příběhů a tradičního stylu vyprávění v Rakousku, Maďarsku, Indii, Polsku, Řecku, Turecku, Německu a Spojených státech.

Režie: Veronika Franz, Severin Fiala, Ashim Ahluwalia, Katrin Gebbe, Calvin Reeder, Agnieszka Smoczynska, Peter Strickland, Yannis Veslemes
Průvodce zla (HU/AT/DE/GR/NOR/IND/PL/TR/USA 2018, 117 min.)
za účasti hosta: Peter Strickland

Všechny termíny projekcí: www.febiofest.cz

Hned čtyři rakouské snímky jsou letos zastoupené na pražském Febiofestu: Mysteriózní a vizuálně podmanivý thriller Sebastian Brauneise Čaroděj, historické drama Markuse Schleinzera Angelo, inspirovaný životem Angela Solimana, který byl původně otrokem a žil v 18. století na vídeňském dvoře, hororová antologie krátkých snímků Průvodce zla, která zachycuje filmové pojetí lidových pověstí a mýtů z osmi zemí a švédsko-chorvatsko-rakouská koprodukce Jimmie, který představí převrácený uprchlický příběh ze skandinávské perspektivy.

Febiofest na facebooku

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T155
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ