Rakouské filmy a hosté na MFDF Ji.hlava

23. mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava (24. – 29. 10. 2019)

24.10. - 29.10.2019, Jihlava, různá místa

(c) ji-hlava.com

Třiadvacátý mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava uvede i letos široký výběr nových rakouských dokumentů a přivítá hosty z Rakouska. Mezi hlavními řečníky ji.hlavského Inspiračního fora patří novinář a šéf kulturní rubriky ORF Simon Hadler a politolog Alfred Gerstl. Režisérka Anja Salomonowitz je tutorkou Ji.hlava Academy, zástupci festivalů Diagonale (Sebastian Höglinger) a Crossing Europe (Sabine Gebetsroither) se zúčastní sekce Festival Identity a Gerald Weber ze společnosti Sixpackfilm Konference Fascinace. Velmi očekávaná je bezesporu česká premiéra oceňovaného dokumentu ERDE režiséra Nikolause Geyrhaltera. V rámci festivalového doprovodného programu vystoupí rakouská performerka Billy Roisz. V Jihlavě představí svůj sólový audiovizuální projekt založený na nahrávkách vlastního těla.

Mezi rakouské příspěvky patří:

Erotika / Erotique (AT 2019), Peter Tscherkassky

Kdo se bojí RGB / Who's Afraid Of RGB (AT 2019), Billy Roisz

Malí Germáni / Little Germans (AT/D 2019), Frank Geiger, Mohammad Farokhmanesh

Moře plné stínů / Sea of Shadows (AT 2019), Richard Ladkani

Pohyby blízké hory / Movements of a Nearby Mountain (AT 2019), Sebastian Brameshuber

Tenhle film je dárek / This Movie is a Gift (AT 2019), Anja Salomonowitz

Testovací titul 05 / Test title 05 (AT 2005), Alice Růžičková

Země / Earth (AT 2019), Nikolaus Geyrhalter

ztopoření 1-3 / 7 / steifheit 1-3 / 7 (AT 2018), Albert Sackl

 

Filmy na MFDF Ji.hlava budou uváděny v původním znění s titulky nebo překladem do sluchátek (vždy anglická i česká verze).

Všechny informace o programu: www.dokument-festival.cz

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava na Facebooku

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904929192027
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ