Rakousko na MFDF Ji.hlava - Echo festivalu online

Online materiály z 24. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava (27. 10. - 8. 11. 2020)

online

https://www.littlemagnetfilms.com/films/epicentro-by-hubert-sauper/

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava se v roce 2020 pro návštěvníky konal ve virtuální podobě. Některé záznamy a materiály o účasti Rakouska na festivalu jsou nyní k dispozici online. Režiséři rakouských filmů Epicentro (AT, FR 2020) a Zaho Zay (AT, FR, MDG 2020) diskutují o brizantních a vzrušujících tématech, poskytují nahlédnutí „do zákulisí“, komentují a reflektují tvorbu svých filmů.

Hubert Sauper, jehož dokumentární film Epicentro (AT, FR 2020) získal na festivalu Sundance hlavní cenu poroty, uspořádal MasterClass, který je nyní jako video k dispozici.
Sauper podrobně diskutuje o stylu a natáčení filmu, podmínkách natáčení filmu a poskytuje vhled do kulturního pozadí, které se skrývá v současném narrativu o Kubě. V kratším záznamu relace otázek a odpovědí Sauper odpovídá na otázky týkající se jeho filmu a hovoří o myšlenkách a problémech (utopie, falešné zprávy) a kulturních a historických souvislostech jeho filmu.

O Hubertovi Sauperovi vyšlo v tisku několik příspěvků:
Článek ve Variety (pouze v angličtině)
Rozhovor v Lidových novinách (pouze v češtině)
Rozhovor v Dok Revue (pouze v češtině)

Georg Tiller odpovídá společně s Maévou Ranaïvojaonou v záznamu relace otázek a odpovědí na otázky týkající se jejího filmu Zaho Zay (AT, FR, MDG 2020). Projednávají o historii a sociálních a kulturních podmínek na Madagaskaru, hovoří o fikci a realitě, identitě a univerzálních rodinných vztazích.

Billy Roisz a dieb13 (Dieter Kovacic) byli v Jihlavě zastoupeni svým představením NotTheSameColour, část je nyní k dispozici na YouTube.

IFDF Ji.hlava
Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava na Facebooku

novinky

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16108291938395
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ