Schwarzkopf

MFF Jeden svět (6.–16. 3. 2012)

10.03.2012 21:30, Praha 1, kino Lucerna, Vodičkova 36

© Thimfilm

Původní znění, české a anglické titulky

Hlavní postavou snímku Schwarzkopf je Nazar, pětadvacetiletý rakouský rapper s íránskými kořeny. Kvůli podezření z ozbrojené loupeže strávil čtyři týdny v cele předběžného zadržení a nyní se musí vyrovnat s obtížnou finanční situací. Odjíždí proto do Berlína nahrát svoji druhou desku, která je opět plná kontroverzních textů, v nichž nechává naplno zaznít pocity typické pro generaci přistěhovaleckých potomků. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli vzpomíná na život ovlivněný pouliční kriminalitou, nefunkční rodinou a odmítavým postojem ze strany většinové společnosti. Rap představuje pro Nazara a početnou obec jeho fanoušků ideální únik ze všední reality a možnost nalézt vlastní identitu.

Snímek režiséra Armana T. Riahiho s množstvím záběrů z Nazarových koncertů či z natáčení videoklipů přibližuje na jedné straně hudební kariéru populárního rakouského rappera, na druhé pak životní styl generace mladých imigrantů snažících se zakořenit v nové zemi.

Arman T. Riahi (*1981, Irán) vyrostl ve Vídni, kde již jako student natočil první krátké filmy. Vystudoval mediální techniku a pracoval jako grafický designér v Londýně a ve Vídni. Od roku 2005 pracuje jako režisér a autor na volné noze pro různé vídeňské filmové produkce. V kategorii režie/scénář se v roce 2006 zúčastnil tvůrčí dílny Berlinale Talent Campus. Snímek Schwarzkopf je jeho první dlouhometrážní dokument.

Za přítomnosti režiséra

A 2011, 90 min.

Informace o vstupném: Filmový festival Jeden svět 2012

MFF Jeden svět - Dokumentární filmy o lidských právech

Schwarzkopf na Facebooku

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na Rádio Česko

Arman T. Riahi v reportáži Jednoho Světa

Rozhovor s režisérem Armanem T. Riahim na dokweb.net

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16033476341168
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ