Sedmý kontinent

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

31.07.2019 14:30, Uherské Hradiště, Slovácké divadlo, Tyršovo nám. 480

(c) filmsdulosange.fr

Německy, české a anglické titulky

Existenciální nekompromisní studie o sebedestrukci rodiny a krizi partnerského vztahu. George a Anna vedle sebe žijí odcizeným a citově vyprázdněným životem až do momentu, kdy jejich dcerka Eva začne předstírat slepotu, aby na sebe strhla pozornost rodičů. Tím nevědomky spustí koloběh událostí, který spěje k tragickému konci…

Drama Sedmý kontinent je Hanekeho debutem na filmovém plátně a zároveň prvním snímkem, který získal širší mezinárodní ohlas. Snímek získal cenu Bronzového leoparda na MFF v Locarnu. Spolu s filmy Bennyho videoa 71 fragmentů chronologie náhodytvoří volnou trilogii, ve které se naplno věnuje svému oblíbenému tématu: životu citově vyprahlých a frustrovaných hrdinů. Zároveň zde použil svou typickou metodu otevřeného konce, kdy interpretace příběhu zůstává na divákovi.

Radikální, mezi emočním chladem a horečnatým vzrušením, jako všechny Hanekeho filmy: stejně úděsný jako nezapomenutelný protokol vražedné lidské samoty.
Filmfest Hamburg

Režie: Michael Haneke

Sedmý kontinent (AT 1989, 104 min.)

Ikona: Michael Haneke - Letní filmová škola Uherské Hradiště

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15793057211446
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ