Strach brankáře pří penaltě

Wim Wenders retrospektivní

02.02.2020 20:30, Praha 1, kino Ponrepo, Bartolomějská 11

© Wim Wenders Stiftung

Německy; české a anglické titulky

STRACH BRANKÁŘE PŘÍ PENALTĚ je jeden z celkem čtyř filmů, které spolu vytvořili Wim Wenders a jeho dlouholetý souputník, rakouský nositel Nobelovy ceny za literaturu Peter Handke. Film je promítán v rámci retrospektivy Wendersových filmů, kterou organizuje Goethe-Institut ve spolupráci s kinem Ponrepo Narodního filmového archivu.

Brankář Josef Bloch je po faulu vyloučen ze hry. To ho zcela vykolejí. Bezcílně se toulá neznámým městem, noc stráví s prodavačkou lístků z kina a následující ráno ji uškrtí. Místo, aby se šel udat anebo utekl, odjede na venkov ke své bývalé přítelkyni, kde pasivně čeká, až si pro něj přijde policie.

Strach brankáře pří penaltě (DE 1972, 100 min.)
Režie: Wim Wenders
Hrají: Arthur Brauss, Kai Fischer, Erika Pluhar, Libgart Schwarz, Rüdiger Vogler, Marie Bardischewski, Michael Toost, Bert Fortell, Edda Köchl, Mario Kranz, Ernst Meister, Rosl Dorena, Rudi Schippel
Trailer

Wim Wenders retrospektivní

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15821947896526
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ