Toni Erdmann

Ozvěny DAS FILMFESTu v Jihlavě (12. – 14. 3.)

13.03.2019 19:30, Jihlava, kino Dukla, Jana Masaryka 20

(c) Komplizen Film

Německy a anglicky; české titulky

DAS FILMFEST představí celkem pět aktuálních německojazyčných snímků v rámci miniozvěn v Jihlavě: 3 dny v Quiberonu je hluboce působivým a dojemným portrétem výrazné osobnosti Romy Schneider. V oceňovaném komediálním rodinném dramatu Toni Erdmann jde o vztah otce s dcerou a Láska mezi regály vypráví milostný příběh z prostředí velkoskladu. V Balónu se pokouší v létě 1979 dvě rodiny ve vlastnoručně vyrobeném horkovzdušném balónu překročit vnitřní hranici. V srdečné komedii Ženou z boží vůle bojují odvážné ženy v jedné švýcarské vesničce v 70. letech o své volební právo.

Stárnoucí učitel hudby Winfried se vydává za svou dcerou Ines do Bukurešti, aby s ní obnovil vztah. Otec, proslulý svým absurdním smyslem pro humor, se snaží nabourat přesvědčení své dcery, že smyslem života má být pouze kariéra. V roli fiktivního Toniho Erdmanna se zálibou v nasazování falešných zubů roztáčí řetězec komických, trapných i dojemných situací, přes které se otec a dcera znovu přiblíží. 
TONI ERDMANN měl premiéru v Cannes 2016, kde si kromě ocenění FIPRESCI vysloužil i potlesk během představení a závěrečné ovace vestoje. Na festivalu v Bruselu byl oceněn za nejlepší film i scénář, byl nominován také na filmovou cenu evropského parlamentu LUX 2016. Bezesporu „německy mluvený film roku“.

Toni Erdmann je senzace.
DIE ZEIT online

Režie: Maren Ade

Hrají: Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn, Thomas Loibl

Toni Erdmann (DE / AT 2016, 162 min.)

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15940013765114
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ