Vysnění

Rakouské filmy na DAFilms

online - DAFilms.cz

© Ruth Beckermann

Německy; anglické titulky

Film Vysnění zachycuje téma lásky a nenávisti. V centru dění jsou dva básníci – Ingeborg Bachmann a Paul Celan – kteří se poznali v poválečné Vídni. Jejich dramatická korespondence tvoří textový základ filmu. Při předčítání jejich dopisů se v nahrávacím studiu setkávají dva mladí herci. Bouřlivé emoce blízkosti a odloučení, fascinace a strachu je uchvátí. Ale také si užívají společnost toho druhého, vzájemné rozepře, kouření, diskuse o svém tetování a oblíbené hudbě. Láska včerejší, dnešní i zítřejší: kde kontury ztrácejí svoji ostrost, tam tluče srdce tohoto filmu.

Vysnění (AT 2016, 88 min.)
Režie: Ruth Beckermann
Trailer

>>> k filmu na DAFilms.cz

S účtem na Facebooku lze tento film v České republice streamovat zdarma pomocí možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Alternativně, i bez facebookového uživatelského účtu, je možné streamovat nebo stahovat film za jednorázový poplatek nebo s předplatným získat přístup k dalším 2000 dokumentárním filmům z celého světa. Více o rakouských filmech na DAFilms


#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908747241380
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ