950 let se St. Florianer Sängerknaben

Online webinář se sbormistrem Markusem Stumpnerem

14.04.2021 18:00, online (po předchozí registraci)

St. Florianer Sängerknaben © konsulat-budweis.cz

Pouze německy

V úzké spolupráci s Goethe Centrem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravil Rakouský konzulát České Budějovice jedinečný online webinář s Markusem Stumpnerem, sbormistrem chlapeckého pěveckého sboru St. Florianer Sängerknaben.

St. Florianer Sängerknaben (Chlapecký sbor sv. Floriána), založený v roce 1071, je mezinárodně aktivní sbor se širokým repertoárem. Prostřednictvím významných hudebních festivalů (Salzburger Festspiele, Wiener Festwochen, Festival d’Aix en Provence, aj.), spolupráce s renomovanými orchestry (např. Wiener Philharmoniker, Cleveland Orchestra) a dirigenty (včetně čestného prezidenta Franze Welser-Mösta) prezentuje sbor svůj repertoár po celém světě.

Rozsáhlá diskografie sboru zahrnuje nejen tradiční rakouskou hudbu, lidové písně a vánoční koledy, ale také nahrávky staré hudby a svými videonahrávkami je zastoupen ve všech médiích. Z jeho řad vzešlo množství hudebníků, snad nejznámější je Anton Bruckner, jehož jméno je se svatým Floriánem neodmyslitelně spjato.

Chtěli byste se dozvědět, kdo jsou tito chlapci a jak tráví svůj volný čas? To vše máte možnost zjistit ve středu 14. dubna 2021 od 18:00 hod. přes MS Teams. Sbormistr Markus Stumpner, sám bývalý člen sboru, představí historii a všední den tohoto jedinečného sboru a umožní nám nahlédnout do jeho hudební práce.

Registrujte se prosím do 12. dubna 2021 zasláním e-mailu na melounova@konsulat-budweis.cz s Vaším jménem a potvrzením o účasti. Následně Vám bude zaslán odkaz na online událost na MS Teams.

www.florianer.at
www.facebook.com/Saengerknaben
www.konsulat-budweis.cz

novinky

Hudební soutěž 28. Internationaler Johannes Brahms Wettbewerb Pörtschach
v oborech viola, violoncello, komorní hudba a zpěv. Uzávěrka přihlášek: 15. 7. 2021. Podrobné informace v němčině a v angličtině

Skladatelská soutěž Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb
Vídeňská hudební univerzita pořádá pátý ročník mezinárodní soutěže pro skladatelky a skladatele do 40 let Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb, která je zaměřena na klavírní skladby pro děti a mládež. Uzávěrka přihlášek: 3. září 2021. Podmínky účasti a další podrobnosti v němčině a v angličtině

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16236243837789
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ