ANSemble Duettino

20.02.2020 19:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c)  Jana Kaňoková

Soubor ANSemble Duettino vznikl na jaře 2015 v Ostravě. Velká písmena v názvu odkazují ke křestním jménům jeho členů - Alexandra Starého, Nicoly Proksch a Simony Mrázové. Vedle své sólové kariéry se obě sopranistky spolu s pianistou zaměřili na vokální duety. Soubor s úspěchem koncertoval v Česku, Německu a Rakousku a má na svém kontě četné nahrávky pro Český rozhlas Ostrava.

Sopranistka Nicola Proksch studovala zpěv na hudební univerzitě ve Vídni. Své vzdělání si doplnila na Ostravské univerzitě. V roce 2010 zvítězila v kategorii opera na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Za svůj debut jako Amina v Belliniho opeře La sonnambula byla označena za „objev roku 2014“. Od roku 2008 hostuje na mezinárodních operních scénách (např. Volksoper Wien, Oper Leipzig, Oper Hamburg, Oper Zürich). V současnosti vystupuje v roli Královny noci v Berlínské státní opeře. Její koncertní repertoár má rovněž široký záběr (Haydnovo Stvoření, Mozartovo Requiem, Beethovenova Óda na radost, Orffova Carmina Burana aj.), spolupracuje přitom s Bambergerskými symfoniky, Janáčkovou filharmonií Ostrava či Českou filharmonií.

Sopranistka Simona Mrázová absolvovala Janáčkovu konzervatoř a nyní studuje na Fakultě umění Ostravské univerzity, kde také působí jako externí pedagog. Hostuje v Národním divadle Moravskoslezském, spolupracuje s Janáčkovou Filharmonií Ostrava i se soudobými skladateli Milanem Báchorkem a Pavlem Helebrandem. Koncertovala s Filharmonií Bohuslava Martinů a jako stipendistka se zúčastnila wagnerovských Bayreuthských slavností. Na festivalu Pražské jaro 2015 vystoupila společně s Adamem Plachetkou. Jako členka tria ANSemble Duettino se věnuje také komorní hudbě.

Pianista Alexandr Starý absolvoval Janáčkovu konzervatoř a Fakultu umění Ostravské univerzity, kde nyní působí jako korepetitor. Účastnil se mistrovských kurzů u věhlasných pedagogů (Dimitri Bashkirov, Zoltán Kocsis, Marta Gulyás aj.). Působil rovněž na prestižní Letní akademii v německém Pommersfeldenu. Koncertoval mj. s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Státní filharmonií Brno. Je laureátem mnoha mezinárodních soutěží. Sólovou dráhu kombinuje s činností hráče komorní hudby, spolupracuje s operními pěvci Janem Martiníkem a Richardem Novákem či houslistkou Martinou Bačovou.

Účinkují: Nicola Proksch (soprán), Simona Mrázová (soprán), Alexandr Starý (klavír)

Program : A. Dvořák, F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Brahms, E. Chausson, G. Fauré

ANSemble Duettion na Facebooku

Simona Mrázová na Facebooku

novinky

RKF v Praze v září
Pozdrav ředitele. Více informací

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16010374015479
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ