Auner Quartett

MHF Concentus Moraviae (1. 6. – 25. 6. 2019)

24.06.2019 19:30, Nedvědice, hrad Pernštejn, Rytířský sál

(c) Nadja Alexandrowa

Letošní ročník festivalu Concentus Moravie s podtitulem Koncert národů mapuje hudební podobu jedné z nejvýznamnějších dějinných událostí 19. století - Vídeňského kongresu.

Vídeňský Auner Quartett vezme publikum na procházku historií rakouské kvartetní tvorby: uvede dílo sedmnáctiletého W. A. Mozarta, které složil z dlouhé chvíle na cestách. Nedaleko od „Mozartova“ Salcburku leží Mattsee, které bylo inspirací soudobé rakouské skladatelky Johanny Doderer při komponování jejího pátého kvartetu. Zazní i první z děl, které se mladý Zemlinsky odhodlal ukázat svému uměleckému vzoru, Johannesu Brahmsovi, který byl z kvartetu tak nadšen, že ho rovnou doporučil svému vydavateli Simrockovi.

Auner Quartett se za velmi krátkou dobu své existence úspěšně etabloval na mezinárodní hudební scéně. Kvarteto nabízí svým posluchačům „kvalitu a hudební vytříbenost" napříč všemi hudebními epochami. Jako zapálení komorní hráči se intenzivně zabývají rozsáhlým repertoárem skladeb pro smyčcová kvarteta. Po studiu komorní hudby u prof. Johannese Meissla (Artis Quartett) a na Univerzitě hudby a múzických umění ve Vídni čerpal ansámbl další umělecké impulzy na mistrovských kurzech mj. u Hatto Beyerla (Alban Berg Quartett), Petra Prauseho (Talichovo kvarteto) či Geoffreye Nuttalla a Lesleye Robertsona (St. Lawrence String Quartet, USA).

Daniel Auner (housle)

Barbara de Menezes Galante Auner (housle)

Nikita Gerkusov (viola)

Konstantin Zelenin (violoncello)

Program: W. A. Mozart, J. Doderer, A. v. Zemlinsky

Concentus Moraviae

Auner Quartett na Facebooku

Vstupenky: 250 / 150 CZK

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908765642284
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ