Barokní formy a romantické city: Johannes Zeinler – varhany

25. mezinárodní varhanní festival (6. 8. – 24. 9. 2020)

17.09.2020 19:00, Praha 1, bazilika sv. Jakuba, Malá Štupartská 6

(c) Privatarchiv

Johannes Zeinler (1993, Tulln an der Donau) studoval hru na varhany, hru na klavír a duchovní hudbu na Vysoké škole múzických umění ve Vídni a na Conservatoire à Rayonnement Régional de Toulouse, v současné době absolvuje doktorandské studium na Vysoké škole hudby a divadla v Hamburku. Po nesčetných úspěších v mezinárodních soutěžích získal v roce 2018 prestižní ocenění Grand Prix de Chartres. Jeho hojná koncertní činnost ho zavedla na významná místa v celé Evropě i v zámoří (např. Kings College Cambridge, katedrála Notre Dame v Paříži či vídeňský Musikverein). Vystupoval také na mnoha festivalech (mj. Carinthischer Sommer, GoArt Göteborg nebo CIOC Montréal). Johannes Zeinler aktivně působí též jako varhaník v oblasti církevní hudby.

Mezinárodní varhanní festival slaví letos 25 let od svého založení. Mezi varhaníky z celého světa, kteří letos umělecky oživí sakrální architekturu baziliky sv. Jakuba unikátním zvukem největších pražských varhan, vystoupí mladý a mnoha úspěchy ověnčený Rakušan Johannes Zeinler.

Program: J. S. Bach, G. Fauré, A. Heiller, F. Bridge, M. Reger

Mezinárodní varhanní festival na Facebooku

Vstupné od 380 CZK

novinky

Supraphon vydává DVD k 90. narozeninám klavíristy Alfreda Brendela
Více informací

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16112155448936
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ