BartolomeyBittmann + S.V.A. Trio

Koncert

12.05.2023 19:15, Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

BartolomeyBittmann©Stephan Doleschal

Progressive Strings – preciznost klasické hudby, spontánnost jazzové improvizace i těžké rockové groovy- Rakouské držitele ocenění Preis der Deutschen Schallplattenkritik v kategorii 'Grenzgänge' spojuje úcta ke zvuku jejich nástrojů a společná vášeň pro vytváření nových zvuků. Violoncellista Matthias Bartolomey a houslista a hráč na mandolu Klemens Bittmann vedou své nástroje z hluboce zakořeněné klasické tradice na nové hudební cesty. Jejich hudba se spontánností a improvizací jazzu obsahuje těžké groove a rockové prvky stejně jako intimní balady a rychlé uptempo skladby.

Rakouskou dvojici doplní smyčcové trio S.V.A. Trio. Tak jako BartolomeyBittmann jsou i tito muzikanti vzdělaní ve vážné hudbě, jejich snahou je však fúze klasické hudby a jazzu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Svůj styl pojmenovali „urban fusion“.

Vstupenky
Událost na Facebooku

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860459076760
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ