Bratři (CZ) & Drahthaus (AT)

Koncert

12.11.2021 19:30, Praha 3, Palác Akropolis, Kubelíkova 1548

© Mateusz Wiglinzki

Dva nové objevy na scéně elektronické hudby na jednom pódiu -  české sourozenecké duo Bratři a rakouská kapela Drahthaus - se představí v rámci výměnné koncertní řady nejen v Praze, ale i v Rakousku a ve Slovinsku.

Na konci devadesátých let minulého století byla Vídeň světovou metropolí elektronické hudby, a jak se zdá, má šanci na tuto tradici navázat. Dokonce Christian Fennesz smeká před Drahthausem – vídeňskou kapelou, jejíž jádro tvoří Ludwig Ascher, Valentin Martins, Simon Öggl, Hans Zoderer a jejíž živá elektronická hudba vzniká za pomoci více než dvaceti akustických i digitálních nástrojů a předmětů každodenní potřeby. Hravá, intuitivní a zároveň dokonale promyšlená hudební architektura nechává splynout spleť struktur, geometrické motivy a fluidní formy v impozantní audiovizuální stavbu: nezvykle široké spektrum hudebních vlivů spojených pod jednou střechou. V dubnu 2020 vydala kapela své debutové album s  názvem Drahthaus.

Vstupné: 330 CZK

Drahthaus na Facebooku

Palác Akropolis

Palác Akropolis na Facebooku

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384959009622
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ