Bubreg Duo

10.06.2019 19:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Privatarchiv

Bubreg Duo tvoří mladí talentovaní sourozenci z Tyrolska. Klarinetista Bence Bubreg (*2001) a saxofonista Márton Bubreg (*2004) již mají za sebou debut na těch nejprestižnějších světových pódiích (např. Carnegie Hall v New Yorku, Wiener Konzerthaus). Bubreg duovyhrálo několik hlavních cen v různých mezinárodních soutěžích v Japonsku, Itálii, Francii, Slovinsku, Rakousku a Chorvatsku a bylo rovněž absolutním vítězem mezinárodní soutěže Concertino Praga 2018, kterou pořádá Český rozhlas.

Bence Bubreg studuje klarinet na Tyrolské státní konzervatoři u Maximiliana Bauera a Márton Bubreg saxofon na Mnichovské hudební akademii u Koryuna Asatryana. Márton debutoval již ve svých 10 letech na letním festivalu v Innsbrucku s Tyrolským symfonickým orchestrem jako dosud nejmladší sólista. V roce 2017 získal jako nejmladší soutěžící cenu Grand Prix des Tiroler Klassik Instrumentalistenpreises. Bence se za své mimořádné umělecké úspěchy stal nositelem ceny Jeunesse Special Award (2017).

Program: G. Wanamaker, B. Martinů, G. P. Telemann,J. Ibert, W. A. Mozart, V. Kalabis

Moderace (pouze česky): Lukáš Hurník

Vstup volný

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15937808160284
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ