Cotatcha Orchestra & Matthias Zeindlhofer

Jazz Jam Cheb 2021

15.10.2021 18:30, Cheb, Kulturní centrum Svoboda, Hlavní sál, Za Mostní branou 1791/5

 © Jonatan Jan

Big band Cotatcha Orchestra založil před šesti lety trumpetista Jiří Kotača s vizí hrát neotřelou a originální bigbandovou hudbu. V listopadu 2020 vydala kapela u labelu Big Round Records debutové CD s názvem Bigbandová elektronika a nyní ho představí na prvním ročníku přehlídky českých jazzových kapel Czech Jazz Showcase v Brně. Jako host zde s Cotatcha Orchestra vystoupí rakouský trombonista Matthias Zeindlhofer.

Matthias Zeindlhofer studoval jazzový trombon na Hudební univerzitě ve Vídni u Johannesa Herrlicha, v současné době pokračuje ve studiu na vysoké hudební škole v Mnichově u Alistaira Duncana. Absolvoval mistrovské kurzy u Andy Huntera, Adriana Mearse, Berta Boerena, Barta van Liera a Henninga Berga. Vystupuje s různými rakouskými i německými jazzovými a elektro kapelami (AVEC, Jazzrausch Bigband, Christian Elsässer Jazzorchestra, Yasmo & die Klangkantine).

Mezinárodní jazzový festival Jazz Jam Cheb, který se poprvé uskutečnil v roce 1995 z iniciativy skupiny nadšenců kolem chebského jazzmana Zdeňka Paštiky, seznamuje posluchače s novými směry a alternativními proudy v jazzu.

Vstupné: 250,- CZK

 novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16345644162583
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ