David Helbock & Camille Bertault

27. mezinárodní festival jazzového piana

19.02.2023 19:30, Praha 6, Divadlo Semafor, Dejvická 27

© Angela Lamprecht

Koncertní série Jazz Meets World je již více než 30 let celoroční prezentací mezinárodní scény na poli jazzu a World Music. Ve velkých sálech i v jazzových klubech vystupují světové legendy ale i neokoukané objevy, které svou kariéru teprve začínají.

Pětatřicetiletá francouzská jazzová zpěvačka Camille Bertault je považována za jeden z největších evropských pěveckých objevů posledních desetiletí a v novém duu se setkává s rakouským klavíristou Davidem Helbockem – kouzelníkem na klávesách i uvnitř klavíru.

David Helbock je několikanásobným laureátem největší světové soutěže jazzových sólových klavíristů v Montreux a v roce 2011 získal prestižní rakouskou podpůrnou cenu – „Outstanding Artist Award". Je také velmi aktivní jako skladatel a mimo jiné též autorem Personal Realbook, kompozičního projektu, v jehož rámci po dobu jednoho roku napsal každý den jednu novou skladbu - 365 skladeb a více než 600 stran hudby.

Nápad na „komponovaný hudební kalendář" převzal David Helbock od legendárního brazilského hudebníka Hermeta Pascoala, který takový projekt v roce 1996 také realizoval – a právě zde se setkávají hudební světy Camille a Davida – v jejich lásce k Hermetově hudbě a brazilským rytmům obecně. Ale nejen to – oba neodolatelně oscilují mezi čistě jazzovými čísly, šansony, popem, klasickou hudbou a vlastními tvorbou. Na konci května 2022 vyšlo u renomovaného německého vydavatelství ACT Music jejich společné album, které nachází kladnou odezvu u mezinárodního tisku a dokonce získalo jednu z velmi vzácných 5* Reviews od nejvýznamnějšího světového jazzového časopisu Downbeat.

Vstupné 400-500,-CZK

David Hlebock FB
Jazz Meets World FB

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2023
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti mezikulturní a mezinárodní dialog, umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education, integrace a zrovnoprávnění pohlaví. Uzávěrka přihlášek: 15.03.2023. Více informací

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16751049249348
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ