Duo Aliada

Mezinárodní hudební festival Za poklady Broumovska (29. 6. – 31. 8. 2019)

20.07.2019 18:00, Šonov, kostel sv. Markéty

(c) Maria Jarzyna

„Výjimečně talentovaní a kreativní hudebníci“ - tak označil Wiener Musikverein Duo Aliada, které tvoří saxofonista Michał Knot a akordeonista Bogdan Laketic. Protože existuje jen velmi málo originálních skladeb pro neobvyklou kombinaci saxofonu a akordeonu, museli si spoustu skladeb nově upravit. Krátce po svém založení v roce 2013 vyhrálo duo cenu na soutěži Fidelio Competition a od té doby koncertuje po celém světě (mj. na prestižních pódiích Wiener Musikverein, Carnegie Hall New Yorku či Tonhalle Zürich).

Michał Knot – saxofon 
Bogdan Laketic – akordeon

Program: J. S. Bach, W. Lutosławski, E. Grieg, I. Stravinsky, T. Skweres, Ch. Corea, G. Gershwin

Letní koncerty festivalu Za poklady Broumovska se konají v jedinečné atmosféře barokních kostelů tohoto pohraničního regionu. Výtěžek ze vstupného je určen na záchranu a opravu kostelů.

Duo Aliada na Facebooku

Festival Za poklady Broumovska na Facebooku

Vstupné dobrovolné

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15942455004400
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ