Fulsome X

Bohemia JazzFest (15. 07.-27. 07. 2021)

26.07.2021 20:00, Brno, Dominikánské náměstí

© Wolfgang Puschnig

Bohemia JazzFest prezentuje na koncertech v Praze, Plzni, Domažlicích, Brně a v Liberci jazz, world music, funk a blues z celého světa. Festival, který v roce 2005 založil kytarista Rudy Linka, se dnes řadí k největším letním jazzovým akcím v Evropě. Jednou z hvězd  letošního ročníku je rakouský saxofonista Wolfgang Puschnig se svojí formací Fulsome X.

Individualita, všestrannost, dychtivost experimentovat a otevřenost všem novým věcem jsou kromě toho, že dokonale ovládá svůj nástroj, schopnosti, které se od jazzového hudebníka v ideálním případě očekávají. Dokonce i u někoho, jako je Wolfgang Puschnig, který stále hledá nové výzvy a spojuje zdánlivě neslučitelné styly, a kdo je umí představit s působivou ochotou experimentovat, je nemyslitelné chtít vytvořit hierarchii kvality nebo důležitosti podle takových kritérií. Nakonec je to vždy jen ten pocit, který zanechá v posluchači, díky kterému je hudba tak fascinující. Ale právě tento pocit je důvodem, proč je saxofonista Wolfgang Puschnig považován za jednoho z nejlepších, nejvlivnějších a nejdůležitějších evropských a rakouských jazzových hudebníků. Jeho souhra s dlouholetými souputníky a špičkovými hudebníky Jonem Sassem (tuba) a Reinhardem Winklerem (bicí) a violoncellistkou Asjou Valcic... to bude opravdu nevšední prvotřídní sound!

Účinkují
Wolfgang Puschnig – alt saxofon, flétna
Asja Valcic – violoncello
Jon Sass – tuba
Reinhard Winkler – bicí

Vstup volný

www.puschnig.com
www.bohemiajazzfest.cz
www.facebook.com/BohemiaJazzFest

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16328610703916
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ