Gustav Mahler Jugendorchester (GMJO)

Věčná naděje

26.08.2018 20:00, Praha 1, Rudolfinum, Dvořákova síň, Alšovo nábřeží 12

(c) Cosimo Filippini

V rámci rakouského předsednictví v Radě EU v roce 2018 a ve spolupráci s festivalem Věčná naděje hostuje Gustav Mahler Jugendorchester (GMJO) v pražském Rudolfinu.

Gustav Mahler Jugendorchester (GMJO) byl založen z iniciativy Claudia Abbada v letech 1986/87 ve Vídni. Dnes patří k předním světovým mládežnickým orchestrům a v roce 2007 mu byla udělena cena nadace Europäische Kultur-Stiftung.

Kromě podpory začínajících hudebníků a práce s nimi zakládal Claudio Abbado orchestr s úmyslem umožnit tak rakouským hudebníkům společné koncertování s jejich kolegy z tehdejší ČSSR a z Maďarska. Od roku 1992 se orchestr otevřel hudebníkům do 26 let z celé Evropy. Repertoár GMJO sahá od vídeňské klasiky až po soudobou hudbu se zvláštním důrazem na díla z období romantismu a pozdního romantismu. Vysoká umělecká úroveň a mezinárodní úspěchy orchestru podnítily ke spolupráci s GMJO mnohé špičkové umělce, jakými jsou napříkladDavid Afkham, Pierre Boulez, Paavo Järvi, Ingo Metzmacher, Václav Neumann, Seiji Ozawa nebo Franz Welser-Möst.

Mezinárodní hudební festival Věčná naděje uvede na konci srpna tvorbu skladatelů, kteří tvořili v Terezíně a jejichž hudba není ještě všeobecně známá. Druhou dramaturgickou linkou bude hudba Gustava Mahlera, který řadu z nich inspiroval. Od 19. do 26. srpna festival představí česko-německo-židovskou hudební kulturu ve středoevropském kontextu s důrazem na tvorbu Gustava Mahlera a terezínských autorů a jejich současníků, kteří se mezi světovými válkami začlenili do moderních stylových proudů. Závěrečný koncert bude věnován Mahlerovi a provede ho vídeňský Gustav Mahler Jugendorchester.

Dirigent: Lorenzo Viotti

Sólista: Gautier Capuçon, violoncello

Program: R. Wagner, G. Mahler, D. Šostakovič

Richard Wagner: Tristan a Isolda – předehra a Liebestod

Dmitrij Šostakovič: Koncert pro violoncello č. 1, op. 107

Gustav Mahler: Symfonie č. 5 cis moll

Vstupnéwww.ticketstream.cz
www.vecnanadeje.cz


Pro hosty RKF sleva 20 % (Slevový kód: Festival2018)


Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

novinky

Otevírací doba galerie a knihovny RKF v období vánočních svátků 2018/2019
V době vánočních svátků a Nového roku jsou galerie a knihovna RKF od 24.12.2018 do 6.1.2019 zavřené. Od pondělí 7.1.2019 můžete opět navštívit galerii a knihovnu v běžné otevírací době. Přejeme Vám krásné svátky a těšíme se na Vaši návštěvu v novém roce!

Tichá noc! Svatá noc!
Vydejte se po stopách jedné z nejpopulárnějších vánočních koled na světě, která bude letos již 200 let stará. Další informace

Mezinárodní hudební festival Murau 2019
Kompoziční soutěž 2019 v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Murau na téma "Jít novými cestami" - termín 13. ledna 2019. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2018 | Impressum
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ