Ivan Trenev

XXIII. festival národů Podyjí (15. – 17. 7. 2022)

16.07.2022 15:50, Mikulov, Náměstí

© Lucija Novak

Festival národů Podyjí podporuje soužití jednotlivých národností, které v regionu Podyjí žijí po obou stranách státní hranice a nabízí jim možnost prezentovat jejich kulturu (hudba, divadlo, tanec, film, diskuze, kulinářské speciality) široké veřejnosti. Letošním hudebním příspěvkem z rakouské strany je vystoupení Ivana Treneva (akordeon).

Ivan Trenev se narodil v roce 1993 v makedonském Štipu, kde také navštěvoval hudební gymnázium. Studoval u mnoha renomovaných profesorů, jako jsou Janne Rättyä, Joseph Macerollo, Inaki Alberdi, Mie Miki, Niko Kuumpuvaara, Krassimir Sterev nebo Georg Schulz. Svůj první sólový koncert odehrál v 16 letech. Absolvoval magisterské studium hry na klasický akordeon na Univerzitě hudby a múzických umění v Grazu.

Trenevovy umělecké aktivity jsou mnohostranné. Jeho repertoár sahá od klasické hudby, tanga, klezmeru, latinskoamerické hudby, jazzu, world music a popu až po premiérování experimentálních skladeb, performance a herectví. Tento přístup k hudbě a umění obecně ho přivedl ke spolupráci s věhlasnými orchestry a soubory, jako jsou Georgian Chamber Orchestra, orchestr Recreation, Szene Instrumental, Schallfeld Ensemble aj. V současné době působí také v Duo Trenev & Weiss, Balkalito Project, Trio MIM, La Onda, XAFER, Veit Club a Kompanie Ferrer.

Vstup volný

www.narodypodyji.cz
Festival národů Podyjí FB

novinky

NASOM 2025 – 2026
Spolkové ministerstvo pro evropské a zahraniční záležitosti vypisuje devátý ročník programu pro začínající umělkyně a umělce v oblasti hudby "The New Austrian Sound of Music" na období 2025-2026. Podmínky a bližší informace naleznete zde. Uzávěrka přihlášek: 24.3.2024.

Kompoziční soutěž Mauricia Kagela
pro skladatelky a skladatele mladší 40 let: Hledají se klavírní skladby pro děti a mládež, které lze snadno realizovat při výuce. Uzávěrka: 20. září 2024. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17090552866364
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ