Jazz Meets World 2020: Puschnig – Diabaté – Sass

29.06.2020 19:30, Praha 4, Chodovská tvrz, Ledvinova 9/86

Puschnig-Diabate-Sass (c) Archiv M. Diabate

Když se Mamadou Diabaté, Jon Sass a Wolfgang Puschnig na jednom projektu potkali jako hostující sólisté a poprvé si společně zahráli, rozhodli se založit trio, aby si v této neobvyklé kombinaci zaexperimentovali a viděli, kam je synergie jejich odlišných hudebních sfér zavede. Přestože jsou vlivy původní domoviny těchto tří hudebníků pocházejících z Afriky, USA a Evropy jasně slyšitelné, vzniká jejich vzájemnou interakcí nový hudební kosmos, kde se stírají jakékoliv hranice. Exprese vitality, komunikace, individuality a společenství. Ryzí muzikálnost tří mistrů svého oboru!

Koncertní série Jazz Meets World je již více než 30 let celoroční prezentací mezinárodní scény na poli jazzu a a World Music. Ve velkých sálech i v jazzových klubech vystupují světové legendy ale i neokoukané objevy, které svou kariéru teprve začínají.

Wolfgang Puschnig (saxophone, flute), Mamadou Diabaté (balafon, ngoni, talking drum), Jon Sass (tuba)

Vstupné: 300 CZK
Vstup možný pouze se vstupenkou zakoupenou v předprodeji - P&J Music
Vstup možný pouze se vstupenkou zakoupenou v předprodeji - GoOut.cz

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908772032537
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ