Klaus Falschlunger & Christian Unsinn: Saturday Night Sitar Session

Koncert - live stream

13.06.2020 21:00, online

Klaus Falschlunger (c) Leo Fellinger

Rakouský hudebník Klaus Falschlunger zve do svého domu v Aldransu u Innsbrucku v  livestreamu své „Saturday Night Sitar Session“. Tentokrát v duu s rakouským perkusistou Christianem Unsinnem. Během koncertu mohou diváci v živém chatu klást otázky.

Klaus Falschlunger poznal sitár před více než 25 lety, během té doby se stal nejen znalcem tohoto hudebního nástroje, ale rovněž aktivním hudebníkem na indicko-evropské scéně. V jeho skladbách najdeme prvky indické hudby, jazzu, folku, popu i rocku.

Kromě záliby v klasické indické hudbě, komponuje, experimentuje a hraje v nejrůznějších formacích. Díky své kreativitě a všestrannosti spolupracoval s četnými umělci a hudebníky z Indie, Koreje, USA i Evropy (Bob Mintzer, Kim Duk Soo, Zoltan Lantos, Abhirup Roy aj.) a vystupoval na mnoha festivalech (Festival Cervantino/Mexiko, Mood Indigo Festival Mumbai/Indie, Salzburger Festspiele, Jazzfest Wien, Nehru Centre London, World Culture Open Soul/Korea, atd.).

Christian Unsinn (bicí, klávesy) studoval na Tyrolské zemské konzervatoři v Innsbrucku obor jazz & populární hudba. Dosavadní hudební spolupráce s Franzem Hacklem, Rolandem Heinzem, Wolfgangem Puschnigem, Florianem Bramböckem, Andreasem Bogerem, Göstou Müllerem, Stephanem Costou, s formacemi Wolfi Mayr Trio, Aleksandar Koncar Trio,  BigBand Ausserfern, José Terán & Latin Fusion Band, Sitarstation, Jamscapes a mnoha dalšími.

Přístupový link si vyžádejte e-mailem na: sitarmusic@gmail.com

Vstupné dobrovolné:  Paypal.me/sitarmusic

www.sitarmusic.at

#AustriaKulturDigital

novinky

RKF v Praze v září
Pozdrav ředitele. Více informací

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16014498713830
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ