Klaus Lang – varhanní recitál

Prague Quiet Music Festival (18. 9. 2022)

18.09.2022 20:00, Praha 1, Fortna, klášter bosých karmelitánů, Hradčanské nám. 3/184

© Privatarchiv

Prague Quiet Music Festival je festival ztišení, zpomalení, zpřítomnění a jemných detailů zvuku. Druhý ročník festivalu uvede tři skladby ve světové premiéře a reprízy děl současných autorů komponované redukcionistické hudby. Doprovodný program návštěvníkům nabídne workshop Úvod do meditace, komentovanou prohlídku charismatických prostor Fortny, čtenářský koutek a občerstvení zajištěné čajovým studiem Meetea a Jídelnou Kuchařek bez domova.

Na festivalu se představí renomovaný rakouský hudební skladatel, varhaník a pedagog Klaus Lang. Jednak jako interpret v rámci sólového varhanního recitálu s programem vlastních skladeb a hudby 15. a 16. století, ale také jako autor nové kompozice my heart is singing like a bird, která vzniká na přímou objednávku festivalu a Prague Quiet Music Collective ji uvede ve světové premiéře.

Klaus Lang vystudoval skladbu, hudební teorii a hru na varhany na Univerzitě hudby a múzických umění v Grazu, kde od roku 2006 působí jako profesor skladby. Jeho díla zahrnují celou škálu od sólových skladeb až po komorní a orchestrální díla. Zvláštní pozornost ve své tvorbě věnuje opeře (např.: königin ök, die perser., fichten., BUCH ASCHE., Der verschwundene Hochzeiter). Neustále hledá nové formy hudebního divadla a dlouhodobě spolupracuje se scénografkou Claudií Doderer a rakouskou mediální umělkyní Sabine Maier.

Program:

Klaus Lang: cantica christinae – interludium I
Johannes Ockeghem: Mors tu as navre / Miserere
Klaus Lang: „B" from „ABD"
Guillaume Dufay: Malheureulx cueur, que vieulx tu faire?
Klaus Lang: cantica christinae – interludium II
Jürg Frey: Extended Circular Music No. 8

Vstupné: 200-400,- CZK

Vstupenky

Prague Quiet Music Collective Webpage

Facebook

Instagram

novinky

Cena Intercultural Achievement Award 2023
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti mezikulturní a mezinárodní dialog, umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education, integrace a zrovnoprávnění pohlaví. Uzávěrka přihlášek: 15.03.2023. Více informací

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16751000653749
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ