Krappo Quartet

Festival Alternativa (5.- 13. 11. 2021)

13.11.2021 20:00, Praha 1, Divadlo Archa, Na Poříčí 26

© Daniel Cemborek

V mezinárodním složení Franz Hautzinger na trubku, Éric Normand na basu, Erik M na elektroniku a Tom Malmendier na bicí se na Alternativě 2021 představí Krappo Quartet. Jeho členy můžeme znát z desítek ansámblů experimentální a jazzové scény, jakož i z projektu Torche!, který na kanadské značce Tour de Bras vydal v roce 2017 freejazzové album zasahující až do noise-artu. V podobných estetických konturách můžeme očekávat i koncert Krappo Quartetu, který na festivalu vystoupí ve světové premiéře.

Franz Hautzinger (*1963) vystudoval trubku na univerzitě v Grazu a v počátcích své hudební kariéry vystupoval především ve větších tělesech. Dnes je vyhledávaným virtuosem na čtvrttónovou trubku a mezi jeho nejúspěšnější projekty patří Regenorchester. Spolupracoval s Otomo Yoshihidem, Christianem Fenneszem, Le Quan Ninhem a mnoha dalšími. Několik posledních let úzce spolupracuje s francouzskou klarinetistkou, vokalistkou Isabelle Duthoit.

Festival Alternativa je každoroční přehlídkou invenční a nekonvenční hudby. Už od raných 90. let se festival snaží tvořit alternativu unifikovaným komerčním festivalům a nacházet dosud neprobádaná spojení mezi zahraničními a lokálními umělci.

Vstupné: 250 – 350,- CZK

Franz Hautzinger na Facebooku

Festival Alternativa na Facebooku

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16384964266308
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ