Marie Spaemann

Mladí ladí jazz

18.05.2022 21:00, Praha 5, Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2

© Andrej Grilc

Hudební dráha violoncellistky, zpěvačky a písničkářky Marie Spaemann se vyznačuje na jedné straně bohatou a mnohostrannou koncertní činností, na straně druhé kontemplativním a zvídavým přístupem k různým formám umělecké tvorby.

Marie Spaemann je laureátku Mezinárodní soutěže Johannesa Brahmse v Pörtschachu. Jako sólistka koncertovala s mnoha orchestry (např. se Severoněmeckou filharmonií, s Záhřebskou filharmonií, s Chorvatským komorním orchestrem) a vystupovala na nejrůznějších mezinárodních festivalech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii či v Jižní Koreji.

V roce 2018 vystoupila Marie Spaemann se svým sólovým programem mimo jiné na Amsterdamském violoncellovém bienále a v duu s Christianem Bakanicem (akordeon) ve vídeňském Konzerthausu. Jako sólistka také pravidelně účinkuje v audiovizuální produkci The World of Hans Zimmer, která od března 2019 hostuje v největších evropských hudebních arénách.

Mezinárodní jazzový festival Mladí ladí jazz zpřístupňuje v duchu motta „Jazz pro všechny generace“ jazzovou hudbu co nejširšímu okruhu posluchačů.

Vstupenky

Mladí ladí jazz na FB

novinky

Vypsání soutěže 15. Internationaler Mozartwettbewerb 2023
v oborech zpěv a smyčcové kvarteto. Uzávěrka přihlášek: 16. 9. 2022. Přihláška a bližší informace v němčině a v angličtině

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16530660424793
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ