Marie Spaemann

Mladí ladí jazz

18.05.2022 21:00, Praha 5, Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2

© Andrej Grilc

Hudební dráha violoncellistky, zpěvačky a písničkářky Marie Spaemann se vyznačuje na jedné straně bohatou a mnohostrannou koncertní činností, na straně druhé kontemplativním a zvídavým přístupem k různým formám umělecké tvorby.

Marie Spaemann je laureátku Mezinárodní soutěže Johannesa Brahmse v Pörtschachu. Jako sólistka koncertovala s mnoha orchestry (např. se Severoněmeckou filharmonií, s Záhřebskou filharmonií, s Chorvatským komorním orchestrem) a vystupovala na nejrůznějších mezinárodních festivalech v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii či v Jižní Koreji.

V roce 2018 vystoupila Marie Spaemann se svým sólovým programem mimo jiné na Amsterdamském violoncellovém bienále a v duu s Christianem Bakanicem (akordeon) ve vídeňském Konzerthausu. Jako sólistka také pravidelně účinkuje v audiovizuální produkci The World of Hans Zimmer, která od března 2019 hostuje v největších evropských hudebních arénách.

Mezinárodní jazzový festival Mladí ladí jazz zpřístupňuje v duchu motta „Jazz pro všechny generace“ jazzovou hudbu co nejširšímu okruhu posluchačů.

Vstupenky

Mladí ladí jazz na FB

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16800493436926
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ