Master class Klangforum Wien

MHF Pražské jaro (12. 5.-3. 6. 2022), Prague Offspring

28.05.2022 17:00, Praha 7, DOX+, Poupětova 1

© Harald Hoffmann

Širokému publiku je určena master class se členy tohoto významného souboru specializovaného na soudobou hudbu, kteří ovládají ty nejnáročnější interpretační techniky a jako kolektiv zastávají profesorský post na Univerzitě múzických umění v Grazu.

Klangforum Wien založil skladatel a dirigent Beat Furrer v roce 1985. Soubor od té doby zásadním způsobem ovlivňuje podobu současné hudby. Úzce spolupracuje se těmi nejlepšími skladateli z celého světa a formou objednávek podporuje vznik nových děl. Klangforum Wien během své více než pětatřicetileté existence získalo pozici jednoho z nejrespektovanějších světových ansámblů specializovaných na soudobou hudbu a rozrostlo se ve významnou instituci s celou řadou aktivit od vlastních velkorysých projektů, přes spolupráce na často celovečerních multimediálních dílech až po různé edukativní projekty. Diskografie souboru zahrnuje více než sedmdesát CD, ansámbl premiéroval přes pět stovek nových skladeb. Klangforum Wien je pravidelně zváno nejvýznamnějšími světovými festivaly a koncertními domy v Evropě, Spojených státech a v Japonsku, získalo četná ocenění, pracuje s vynikajícími dirigenty. Dnes Klangforum Wien tvoří 24 hudebníků z jedenácti různých zemí.

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro přichází s novým formátem Prague Offspring věnovaným soudobé hudbě. Holešovické Centrum současného umění DOX během dvou dní ožije tím nejžhavějším ze současné mezinárodní i domácí hudební scény. Postará se o to především jeden z nejdůležitějších ansámblů specializovaných na současnou hudbu, Klangforum Wien, které bude rezidenčním souborem po následující tři ročníky. Klangforum Wien vystoupí na dvou večerních koncertech a formou veřejných workshopů a mistrovských kurzů bude předávat své dovednosti mladé generaci skladatelů a instrumentalistů. Prague Offspring přinese také premiéry děl, která na objednávku festivalu píší nejrenomovanější autoři a autorky a každý rok bude mít také rezidenčního skladatele či skladatelku, na jejichž tvorbu se zaměří programy koncertů, letos je jí Rakušanka Olga Neuwirth.

Vstupné: 100,- CZK

Klangforum Wien na Facebooku

Pražské jaro na Facebooku

novinky

Vypsání soutěže 15. Internationaler Mozartwettbewerb 2023
v oborech zpěv a smyčcové kvarteto. Uzávěrka přihlášek: 16. 9. 2022. Přihláška a bližší informace v němčině a v angličtině

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16530708237331
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ