Mitra Kotte

Koncert

04.04.2023 19:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

© Andrej Grilc

Mitra Kotte, narozená ve Vídni, získala jako sólistka a komorní hráčka několik cen na národních a mezinárodních soutěžích: MozARTe Aachen, Benjaminova cena soukromé nadace Wolfganga Boesche, Mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé hudebníky Zhuhai, Čína, Musica Juventutis Wien, Mezinárodní klavírní soutěž Ettlingen. Opakovaně získala ocenění zejména za interpretaci klasických děl, například Haydnovu cenu nebo Cenu za propagaci Nadace Margarethy Schenk pro mladé umělce od Mozartovy obce Vídeň. Již v mládí získala řadu cen a ocenění (mj. klavírní soutěž Rosario Marciano Piano Competition, Münchner Klavierpodium, Klavírní soutěž Jenö Takácse).

Pro sezónu 2022/23 byla vybrána jako "Featured Artist" časopisu Jeunesse- musik.erleben. Vrcholem tohoto ocenění je její provedení Klavírního koncertu a moll, op. 54 R. Schumanna společně s vídeňským orchestrem Jeunesse ve Velkém sále vídeňského Musikvereinu. V této sezóně ji můžeme slyšet také při jejím debutu v Brucknerhaus Linz v cyklu WortKlang, v cyklu Musik und Dichtung ve vídeňském Konzerthausu a v cyklu Wort Musik I ve vídeňském Musikvereinu.

Program:
F. Schubert 4 Impromptus op. 90
č. 1 c moll
č. 2  Es dur
č. 3  Ges dur
č. 4  As dur

G. Benjamin (*1960)  Piano Figures
č. 1 Spell
č. 4 Interruptions
č. 9 Around the Corner

F. Liszt Sonáta h moll

Vstup volný po předchozí písemné registraci do 31.3.2023 na marketa.braik@bmeia.gv.at

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16800532526766
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ