Mozartovy narozeniny 2022

27.01.2022 19:00, Praha 1, Stavovské divadlo, Železná ulice / Ovocný trh

© Národní divadlo/Nationaltheater

Tradiční koncert ve Stavovském divadle ve výroční den narození Wolfganga Amadea Mozarta.

S hudbou a osobností Wolfganga Amadea Mozarta často spojujeme nápaditost, hravost, energičnost a mládí. V první části koncertu zazní ukázky z komické opery La finta giardiniera. Vedle vynikající představitelky mozartovských rolí, Kateřiny Kněžíkové, vystoupí představitelé nejmladší české pěvecké generace. Také v orchestru zasednou nejlepší studenti Pražské konzervatoře.

Pouze v superlativech lze mluvit o klavírním virtuosovi Miroslavu Sekerovi, který přednese klavírní part posledního Mozartova klavírního koncertu z roku 1791.

Hlavní duší narozeninové oslavy je dirigent Zdeněk Klauda, který se vedle děl Mozartových zaměřuje především na interpretaci a propagaci skladeb českých klasicistních a ranně romantických autorů.

Na představení Mozartovy narozeniny 2022 nabízí Národní divadlo přátelům Rakouského kulturního fóra slevu 20 %. Pro uplatnění slevy stačí přijít na některou z pokladen Národního divadla a uvést heslo: „Přátelé Rakouského kulturního fóra“, případně můžete kontaktovat Dominiku Flajzarovou na d.flajzarova@narodni-divadlo.cz nebo na telefonu 224 901 319 a objednat vstupenky přes ni.

Vstupenky
FB Národní divadlo
FB Národní divadlo opera

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16424931632456
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ