NASOM: Trio Immersio

05.10.2022 19:00, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

© Julia Wesely

Trio Immersio, jeden z nejlepších vídeňských komorních souborů, je „prototypem sofistikované ženské síly v klasické hudbě" (Times of Malta). Koncertní činnost zavedly tento multikulturní soubor s členkami z Ukrajiny, Gruzie a Nizozemska do dvaceti zemí na čtyřech kontinentech. K vrcholům letošní sezóny patří recitály na Haydnově festivalu v Rohrau, koncertní turné po Bulharsku a Francii, rezidenční pobyt v rámci programu Iceberg Institutu ve Vídni a nahrávání CD s díly F. Schuberta. Trio Immersio vystupovalo na věhlasných koncertních pódiích (Musikverein Wien, Wiener Konzerthaus, RadioKulturhaus Wien, aj.) a získalo řadu ocenění.

Houslistka Vira Zhuk pochází z Ukrajiny a s lehkostí spojuje ukrajinskou virtuozitu a hluboký melancholický tón s jemností vídeňské muzikálnosti. Vystupovala ve třiceti zemích na pěti kontinentech, na prestižních místech jako jsou Musikverein Wien, Konzerhaus Wien, Auditorio Nacional de Música v Madridu, Süreyya Opera v Istanbulu a na mnoha dalších. Hudební vývoj Viry Zhuk ovlivnili uměleckými podněty Mauricio Fuks, Julian Rachlin a Menahem Pressler.

Irene Kok je nizozemská violoncellistka, laureátka četných mezinárodních ocenění. Její hlavní cíl jako hudebnice – těsné propojení hudby a publika – ji přivedl k jasné a expresivní interpretaci, která u publika nachází velmi pozitivní odezvu. Díky specializaci a zájmu o starou i lidovou hudbu má Irene Kok široké spektrum aktivit v nejvýznamnějších koncertních sálech světa ale i v malých komorních cyklech a jazzových klubech.

Vídeňská klavíristka Mariam Vardzelashvili je původem z gruzínského Tbilisi. Mariamin styl interpretace je jedinečnou směsicí hudebních a kulturních vlivů z celého světa, která se vyznačuje kontrolovanou vášní a prudkou upřímností. Obzvláště si oblíbila nejen legendární vídeňské skladatele, ale i díla současných mladých mistrů.

The New Austrian Sound of Music (NASOM) je dlouhodobý podpůrný program rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) určený mladým hudebníkům v oblasti vážné hudby, jazzu, world music, soudobé hudby a popu, který prezentuje mladou rakouskou hudební tvorbu v celé její rozmanitosti. Zařazení do programu provádí komise složená z hudebních expertů ve spolupráci s Rakouským hudebním informačním centrem mica (Austrian Music Information Centre) a hudebními vysokými školami. V rámci stejnojmenné koncertní řady představuje RKF českému publiku některé z těchto nadějných hudebních talentů.

Účinkují:

Vira Zhuk (housle)
Irene Kok (violoncello)
Mariam Vardzelashvili (klavír)

Program:

Ludwig van Beethoven: Klavírní trio Es-dur, op. 70/2
Franz Schubert: Notturno D. 897
Fritz Kreisler: Liebesleid
Fritz Kreisler: Schön Rosmarin

Vstup volný

V současné době je kapacita sálu již vyčerpána.

Trio Immersio Facebook
Trio Immersio Instagram


novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860433644358
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ