Pacific Quartet Vienna

Mezinárodní festival komorní hudby

18.02.2020 19:30, Praha 1, sál Martinů, HAMU, Malostranské nám. 13

(c) Julia Wesely

Vášeň pro královskou disciplínu komorní hudby – smyčcové kvarteto – motivovala v roce 2006 čtyři mladé studenty na vídeňské Univerzitě hudby a múzických umění k založení multinárodního a dnes již mnoha cenami ověnčeného souboru Pacific Quartet Vienna. Mezi vrcholy minulé koncertní sezony patřil jejich debut v Musikvereinu (Vídeň) a ve Wigmore Hall (Londýn), CD vydaná u rakouské firmy Gramola a rozhlasové nahrávky pro švýcarský rozhlas a televizi SRF. K aktivitám kvarteta patří rovněž interkulturní výměnné programy mezi Evropou (Švýcarsko / Rakousko) a Asií (Japonsko / Tchaj-wan), jejichž výsledkem byla velká turné po zmíněných zemích.

Mezinárodní hudební festival komorní hudby EuroArt Praha prezentuje ve svém celoročně koncipovaném programu mladé umělce a soubory, především se zaměřuje na smyčcová kvarteta a sólisty.

Účinkují: Eszter Major (housle), Chin-Ting Huang (viola), Sarah Weilenmann (violoncello), Yuta Takase (klavír)

Program: J. Haydn, Z. Kodály, L. v. Beethoven
Joseph Haydn: Smyčcový kvartet C dur, op. 54, č. 2
Zoltán Kodály: Smyčcový kvartet č. 2, op. 10
Ludwig van Beethoven: Smyčcový kvartet B dur, č. 13, op.130

Pacific Quartet Vienna na Facebooku

EuroArt Praha na Facebooku

Vstupenky: 200 / 300 / 400 CZK

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908752707114
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ