Prague Proms: Sopránový recitál Hedwigy Ritter

koncert

19.09.2023 19:00, Praha 1, sál Martinů, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 258

(C) Theresa Wey

Mezinárodní hudební festival Prague Proms vznikl v roce 2005. Každoročně přináší koncerty rozmanitých žánrů a předních umělkyň a umělců ze zahraničí i tuzemské scény.

Významným hostem letošního Prague Proms bude i rakouská sopranistka Hedwiga Ritter. Vystudovala sólový zpěv u Uty Schwabe na Hudební a umělecké soukromé univerzitě města Vídně a absolvovala jeden rok na Vysoké školy hudby a tance v Kolíně nad Rýněm ve třídě Kaie Wessela. Od sezóny 2022/2023 je členkou ansámblu vídeňské Volksoper, kde vystupuje mimo jiné jako Adele v operetě Netopýr Johanna Strauße mladšího.

Hedwigu Ritter doprovodí rakouský klavírista Tobias Neubauer. Ten absolvoval s vyznamenáním magisterské studium doprovodného vokálu u Julia Drakeho na Umělecké univerzitě v Grazu. V současnosti působí jako vyučující pro korepetici na Ústavu pro zpěv, hlas a hudební divadlo na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci.

Během sopránového recitálu zazní mimo jiné písně od Roberta Schuhmanna, Franze Schuberta, Franze Liszta, Johannesse Brahmse, Richarda Strausse či Francise Poulence.

Více informací

Vstupenky

Facebook

novinky

Stipendia Styria-Artist-in-Residence (St.A.i.R.) spolkové země Štýrsko 2025
Uzávěrka přihlášek: 15.8.2024 Bližší informace

Kompoziční soutěž Mauricia Kagela
pro skladatelky a skladatele mladší 40 let: Hledají se klavírní skladby pro děti a mládež, které lze snadno realizovat při výuce. Uzávěrka: 20. září 2024. Více informací

Franz Schubert a hudba moderny
Od 8. do 15.02.2025 se na Univerzitě hudby a múzických umění v Grazu koná další ročník soutěže komorní hudby. Soutěž je určena hudebníkům a hudebnicím ve třech kategoriích: duo pro zpěv a klavír, trio pro klavír, housle a violoncello, klavírní duo. Deadline: 24.09.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ