Prague Proms: Sopránový recitál Hedwigy Ritter

koncert

19.09.2023 19:00, Praha 1, sál Martinů, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 258

(C) Theresa Wey

Mezinárodní hudební festival Prague Proms vznikl v roce 2005. Každoročně přináší koncerty rozmanitých žánrů a předních umělkyň a umělců ze zahraničí i tuzemské scény.

Významným hostem letošního Prague Proms bude i rakouská sopranistka Hedwiga Ritter. Vystudovala sólový zpěv u Uty Schwabe na Hudební a umělecké soukromé univerzitě města Vídně a absolvovala jeden rok na Vysoké školy hudby a tance v Kolíně nad Rýněm ve třídě Kaie Wessela. Od sezóny 2022/2023 je členkou ansámblu vídeňské Volksoper, kde vystupuje mimo jiné jako Adele v operetě Netopýr Johanna Strauße mladšího.

Hedwigu Ritter doprovodí rakouský klavírista Tobias Neubauer. Ten absolvoval s vyznamenáním magisterské studium doprovodného vokálu u Julia Drakeho na Umělecké univerzitě v Grazu. V současnosti působí jako vyučující pro korepetici na Ústavu pro zpěv, hlas a hudební divadlo na Soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci.

Během sopránového recitálu zazní mimo jiné písně od Roberta Schuhmanna, Franze Schuberta, Franze Liszta, Johannesse Brahmse, Richarda Strausse či Francise Poulence.

Více informací

Vstupenky

Facebook

novinky

Kompoziční soutěž Mauricia Kagela
pro skladatelky a skladatele mladší 40 let: Hledají se klavírní skladby pro děti a mládež, které lze snadno realizovat při výuce. Uzávěrka: 20. září 2024. Více informací

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16957206652484
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ