Pražská komorní filharmonie

02.02.2011 19:30, Praha 1, Dvořákova síň Rudolfina, Alšovo nábř. 12

© PKF

Milan Turković se stal jedním z mála světoznámých sólových hráčů na fagot. Pochází z rakousko-chorvatské rodiny, dětství prožil ve Vídni. Jako dirigent působí Turković na významných hudebních festivalech po celém světě, např. v Salcburku, Vídni, New Yorku, Santa Fe, Portlandu, Osace aj. V roce 1998 uskutečnil turné po USA s uznávaným trumpetistou Wyntonem Marsalisem a Komorním orchestrem Lincolnova centra. Turkovićova diskografie obsahuje 15 nahrávek sólového repertoáru, 26 s komorní hudbou a přes 200 s koncertní hudbou, kde působil jako dirigent. Mimo jiné je Turković autorem tří knih, z nichž jedna byla přeložena do japonštiny.

Pražská komorní filharmonie vznikla v roce 1994 z podnětu dirigenta Jiřího Bělohlávka jako všestranné a dynamické těleso, hrající se skutečným zaujetím a nasazením, a rychle se etablovala jako jeden z nejprestižnějších českých orchestrů s velkým renomé v zahraničí. Vystupuje s významnými sólisty a je pravidelně zvána na prestižní světové festivaly. Orchestr mj. doprovázel P. Dominga, J. Carrerase, A. Bocelliho a další při Poctě Pavarottimu v jordánské Petře. Šéfdirigentem orchestru je v současné době Jakub Hrůša.

Sólisté: Jan Brabec (klarinet), Tomáš Františ (fagot)
Dirigent: Milan Turković (A)
Program: Joseph Haydn, Richard Strauss, Jan Václav Hugo Voříšek

Pražská komorní filharmonie
Milan Turković

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860481878563
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ