Quehenberger & Procházka & Stadhouders

MHF Alternativa 2019 (1. – 3. 11. 2019)

02.11.2019 19:00, Praha 5, MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15

Obrázek k akci Quehenberger & Procházka & Stadhouders

Projekt, který je modelovým příkladem toho, jak funguje improvizační scéna: holandský kytarista Jasper Stadhouders je v tuzemsku dobře zavedené jméno známé především z koncertů v klubu Punctum, kde další kytarista Tomáš Procházka pořádá pravidelnou koncertní sérii, a rakouský klávesista Philipp Quehenberger, který vydává na prestižním lablu Editions Mego, je na vídeňské experimentální scéně prostě pojem. Kurátor projektu ví, že všem jmenovaným je blízký agresivní výraz free jazzu, trocha té psychedelie, stejně jako tribální rytmika a že i když bude Alternativa jejich prvním společným vystoupením, tak je to vlastně sázka na jistotu.

Philipp Quehenberger se narodil v Innsbrucku v roce 1977, vyrůstal v Tyrolsku, v Seattlu (USA) a v Newcastlu (GB). Žije a pracuje jako nezávislý hudebník a skladatel ve Vídni.

Mezinárodní hudební festival Alternativa se již skoro čtvrtstoletí podílí na mapování domácí i zahraniční alternativní hudební scény.

Vstupenky:
v předprodeji 250 CZK, na místě 350 CZK

Mezinárodní festival Alternativa na Facebooku

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15967180699194
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ