Rakouské kulturní fórum v červenci 2020

online & offline

Grossglockner-Nationalpark-Hohe-Tauern © Oesterreich-Werbung_Peter-Podpera

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze!

S úlevou a nadějí lze po pandemii COVID-19 pozorovat pozvolný návrat do normálu. Od začátku krize pro nás bylo důležité nabídnout Vám alternativní digitální program a budeme v tom samozřejmě pokračovat i v letních měsících. Od vypuknutí pandemie však bylo a stále je naším prvořadým cílem, abychom s Vámi mohli být co nejdříve znovu v přímém kontaktu a nabídnout Vám kulturní program naživo.

Galerii a knihovnu kulturního fóra na Jungmannově náměstí budete moci od 7. července 2020 opět navštívit v obvyklé  otvírací době. Za striktního dodržování platných nařízení českých úřadů chceme od podzimu pokračovat v našich pravidelných aktivitách. Již nyní bych Vás však chtěl požádat o pochopení, že v z důvodu nezbytného omezení počtu návštěvníků a obecně z důvodu bezpečnosti nás všech, bude účast na akcích v RKF možná pouze po předchozí písemné registraci.

Nebezpečí bohužel ještě zcela nepominulo a opatrnost je stále na místě. Pevně tedy doufám, že zmíněná preventivní opatření a omezení pro Vás nebudou velkým handicapem a velmi se těším, že se s Vámi u nás v RKF již brzy budu moci  osobně setkat. Nezapomínejte prosím dbát o své zdraví a užijte si příjemné léto plné odpočinku.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15970490276560
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ