Saxofony & akordeon, Duo Aliada & Paweł Gusnar

Svatováclavský hudební festival (3. - 28. 09. 2021)

10.09.2021 18:00, Paskov, kostel sv. Vavřince

© Maria Jarzyna

„Výjimečně talentovaní a kreativní hudebníci“ - tak označil Wiener Musikverein Duo Aliada, které tvoří saxofonista Michał Knot a akordeonista Bogdan Laketic. Protože existuje jen velmi málo originálních skladeb pro neobvyklou kombinaci saxofonu a akordeonu, museli si spoustu skladeb nově upravit. Krátce po svém založení v roce 2013 vyhrálo duo cenu na soutěži Fidelio Competition a od té doby koncertuje po celém světě (mj. na prestižních pódiích Wiener Musikverein, Carnegie Hall New Yorku či Tonhalle Zürich). K vystoupení na Svatováclavském hudebním festivalu si Duo Alida přizvalo saxofonistu Pawła Gusnara.

Svatováclavský hudební festival je největší mezinárodní festival duchovní a staré hudby v České republice. Od svého vzniku v roce 2004 probíhá každoročně nejen v Ostravě, ale i v mnoha chrámech celého Moravskoslezského kraje v průběhu měsíce září. Tradičně více jak třiceti koncerty oslavuje svátek sv. Václava, představující symbol české státnosti.

Program:
Johann Sebastian Bach, Astor Piazolla

Účinkují:
Paweł Gusnar – saxofon
Michał Knot – saxofon 
Bogdan Laketic – akordeon

Vstupné: 50-200 CZK

Duo Aliada na Facebooku

Svatováclavský hudební festival (SHF) na Facebooku

novinky

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16644350018037
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ