Siamese Elephants

19. Budějovický Majáles (22. – 27.5. 2022)

27.05.2022 19:30, České Budějovice, Sokolský ostrov, Stage 1

© Jonathan Panhofer

Budějovický Majáles je studentský festival plný hudby, divadel, umění a zábavy v ulicích centra Českých Budějovic se vstupem zdarma.

Tam, kde klasické nápady indie rockového revivalu narážejí na své komerční limity nastupují Siamese Elephants. Hudba čtveřice vídeňských hudebníků je okořeněná reminiscencemi na garážový rock, funk, disco a tím nejlepším z tvorby předních britských kapel ze začátku nového milénia; je bez zbytečných příkras, ale s notnou dávkou autenticity a touhy po nekonvenčnosti. To vše přineslo bandu nejen domácí úspěch, ale také umístění v mezinárodních rádiových hitparádách a koncerty od Paříže až po proslulý festival Reeperbahn v Hamburku.

Více než milionkrát streamovaný singl Dancing in the City z jejich EP About Astronauts (2019) přitáhl pozornost k jejich debutovému albu What Happened At The Social Club? (2021), které je mírně ironickým zkoumáním současného stavu, v němž dnešní generace uvízla mezi Instagramem a optimalizační mánií. Siamese Elephants přicházejí se soundem, který je zároveň konzistentní i odvážný a hravým způsobem kombinuje minulost se skeptickým pohledem do budoucnosti.

Účinkují:
Omar Abdalla - basa / zpěv
Areg Barseghian - kytara / zpěv
Alex Kriz - zpěv / kytara / syntezátor
Markus Schwarz - bicí

Vstup volný

Budějovický Majáles na Facebooku

Siamese Elephants na Facebooku

novinky

Vypsání soutěže 15. Internationaler Mozartwettbewerb 2023
v oborech zpěv a smyčcové kvarteto. Uzávěrka přihlášek: 16. 9. 2022. Přihláška a bližší informace v němčině a v angličtině

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16530689490374
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ