Stratos Quartett

Mezinárodní festival komorní hudby

14.05.2019 19:30, Praha 1, sál Martinů, HAMU, Malostranské nám. 13

(c) Nancy Horowitz

Již krátce po svém založení na jaře 2013 na sebe Stratos Quartett upozornil svým prvním úspěchem. Na podzim roku 2013 vyhrál 1. cenu v oboru komorní hudba na 20. ročníku Brahmsovy mezinárodní soutěže v Pörtschachu a nadchnul nejen porotu, ale i publikum. Od té doby koncertoval Stratos Quartett mimo jiné ve vídeňském Musikvereinu, v Brucknerhausu v Linci, v londýnské Wigmore Hall dále pak v USA, Japonsku, ve Finsku či Francii. Některé z koncertů byly vysílány živě v rozhlase a v televizi. Všichni členové kvarteta jsou několikanásobnými laureáty domácích i mezinárodních soutěží a mohou se jako sólisté, komorní či orchestrální hráči pochlubit obdivuhodnou koncertní činností.

Stratos Quartett byl zařazen do programu NASOM-Programm 2018/2019 (New Austrian Sound of Music), který zřídilo rakouské Spolkové ministerstvo pro Evropu, integraci a zahraniční věci na podporu mladých hudebníků.

Mezinárodní hudební festival komorní hudby EuroArt Praha prezentuje ve svém celoročně koncipovaném programu mladé umělce a soubory, především se zaměřuje na smyčcová kvarteta a sólisty.

Účinkují: Katharina Engelbrecht (housle), Magdalena Eber (viola), Jan Ryska (violoncello), Mari Sato (klavír)

Program: F. Mendelssohn-Bartholdy, B. Martinů, W. Gernot, R. Strauss

Vstupenky: 200 / 300 / 400 CZK

Stratos Quartett na Facebooku

novinky

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T156
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ