Stratos Quartett

Mezinárodní festival komorní hudby

14.05.2019 19:30, Praha 1, sál Martinů, HAMU, Malostranské nám. 13

(c) Nancy Horowitz

Již krátce po svém založení na jaře 2013 na sebe Stratos Quartett upozornil svým prvním úspěchem. Na podzim roku 2013 vyhrál 1. cenu v oboru komorní hudba na 20. ročníku Brahmsovy mezinárodní soutěže v Pörtschachu a nadchnul nejen porotu, ale i publikum. Od té doby koncertoval Stratos Quartett mimo jiné ve vídeňském Musikvereinu, v Brucknerhausu v Linci, v londýnské Wigmore Hall dále pak v USA, Japonsku, ve Finsku či Francii. Některé z koncertů byly vysílány živě v rozhlase a v televizi. Všichni členové kvarteta jsou několikanásobnými laureáty domácích i mezinárodních soutěží a mohou se jako sólisté, komorní či orchestrální hráči pochlubit obdivuhodnou koncertní činností.

Stratos Quartett byl zařazen do programu NASOM-Programm 2018/2019 (New Austrian Sound of Music), který zřídilo rakouské Spolkové ministerstvo pro Evropu, integraci a zahraniční věci na podporu mladých hudebníků.

Mezinárodní hudební festival komorní hudby EuroArt Praha prezentuje ve svém celoročně koncipovaném programu mladé umělce a soubory, především se zaměřuje na smyčcová kvarteta a sólisty.

Účinkují: Katharina Engelbrecht (housle), Magdalena Eber (viola), Jan Ryska (violoncello), Mari Sato (klavír)

Program: F. Mendelssohn-Bartholdy, B. Martinů, W. Gernot, R. Strauss

Vstupenky: 200 / 300 / 400 CZK

Stratos Quartett na Facebooku

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913865012295
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ