Tents

United Islands of Prague 2019 (31. 5. – 1. 6. 2019)

01.06.2019 17:45, Praha 8, Radio 1 stage, Karlínské náměstí

(c) Anna Breit

United Islands of Prague je největší multižánrový festival na území Prahy, který se letos v červnu koná již pošestnácté. Jako každoročně zde vystoupí nové vycházející hvězdy z celého (hudebního) světa. Díky spolupráci s vídeňským hudebním festivalem Waves Vienna se pražskému publiku představí rakouské kapely Lou Asril Tents.

Vídeňské trio Tents na sebe upoutalo oprávněnou pozornost už prvním minialbem Under My Wings (2016). Daří se mu totiž umně spojovat staré s novým a v jeho hudbě si tak ruku podávají post-punkové kytary i melancholické tóny varhan. Repetitivní rytmy i basové tóny spolu se zamyšlenými hlasovými koloraturami splývají do působivých a posluchače vtahujících introvertních světů a propůjčují skladbám určitou tajuplnost. Kapela se už s úspěchem představila na lublaňském festivalu Ment, německém Reeperbahnu nebo na španělské přehlídce Monkey Week v Seville.

Clemens Posch (Vocals, Guitar, Keys)
Paul Stöttinger (Drums)
Arthur Gerstendorfer (Bass)

United Islands of Prague na Facebooku

Tents na Facebooku

Vstup volný

novinky

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15937823059802
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ