Trio Artio

Koncert k Mezinárodnímu dni žen

08.03.2021 17:00 - 16.03.2021, online

© Julia Wesely

Oslavte s námi Mezinárodní den žen videozáznamem speciálního koncertu rakouského dámského Tria Artia ve vídeňském Centru Arnolda Schönberga a těšte se na živé vystoupení umělkyň v červnu v RKF.

Trio Artio založily ve Vídni v roce 2017 rakouská houslistka Judith Fliedl, německá violoncellistka Christine Roider a rakouská klavíristka Johanna Estermann. Soubor v současné době studuje na Univerzitě hudby a múzických umění ve Vídni u Stefana Mendla (Wiener Klaviertrio) a Johannese Meissla (Artis-Quartet). I za krátkou dobu existence se může trio pochlubit četnými úspěchy (např. cenou v Mezinárodní soutěži komorní hudby Massimiliana Antonelliho nebo přijetím do nadace Yehudi Menuhina Live Music Now Foundation, která pořádá bezplatné koncerty v domovech pro seniory, nemocnicích, ústavech pro zdravotně postižené, uprchlických táborech nebo ve věznicích).

Účinkují
Judith Fliedl (housle), Christine Roider (violoncello), Johanna Estermann (klavír)

Program
Clara Schumann
Trio pro housle, violoncello a klavír, op. 17 g moll
3. Andante – più animato
Felix Mendelssohn Bartholdy: Trio pro housle, violoncello a klavír, op. 66 c moll
1. Allegro energico e con fuoco
Lera Auerbach: Postscriptum (2008)

Koncert je možné bezplatně zhlédnout  8. 3. 2021 od 17:00 po dobu jednoho týdne  na YouTube kanálu a Facebooku RKF Praha.

www.trioartio.com
www.facebook.com/trioartio/

novinky

i-Portunus: Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků.
Výzva k podávání žádostí pro hudbu. Uzávěrka přihlášek: 15.4.2021

Skladatelská soutěž Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb
Vídeňská hudební univerzita pořádá pátý ročník mezinárodní soutěže pro skladatelky a skladatele do 40 let Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb, která je zaměřena na klavírní skladby pro děti a mládež. Uzávěrka přihlášek: 3. září 2021. Podmínky účasti a další podrobnosti v němčině a v angličtině

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16146729717985
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ