Umění improvizace

Workshop Franze Hautzingera (A) & Isabelle Duthoit (FR)

03.06. - 05.06.2011, Praha 1, Galerie Komunikační prostor, Školská 28

© Daniel Cemborek

Fotky z workshopu naleznete zde.

Franz Hautzinger (*1963) vystudoval trubku na univerzitě ve Štýrském Hradci a v počátcích své hudební kariéry vystupoval především ve větších hudebních uskupeních. Dnes je vyhledávaným virtuosem na čtvrttónovou trubku a mezi jeho nejúspěšnější projekty patří Regenorchester. Spolupracoval s Otomo Yoshihidem, Christianem Fenneszem, Le Quan Ninhem a mnoha dalšími. V poslední době úzce spolupracuje s francouzskou klarinetistkou a vokalistkou Isabelle Duthoit.

Isabelle Duthoit (*1970) původně vystudovala vážnou hudbu, záhy jí však učarovala improvizace a do své tvorby infiltruje prvky jazzu, rocku a stejně tak se nebojí jakýchkoliv experimentů. Na tomto poli získala ostruhy například v seskupení Triloid s kontrabasistou Davidem Chiesou a hráčem na theremin a počítač Laurentem Dailleaumem. Jejím významným hudebním partnerem je i švýcarský pianista Jacques Demierre, s nímž kromě spolupráce v duu vystupuje i ve formaci Six.

Registrace nutná v Galerii Komunikační prostor

Franz Hautzinger

Isabelle Duthoit


novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Mezinárodní kompoziční soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
pořádá univerzita hudby a výtvarného umění v Grazu (KUG). Poslední termín pro přihlášky: 26.2. resp. 30.4. 2020. Další informace

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858541880233
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ