Wolfgang Seligo Jazz Trio

Jazz Meets World 2021

18.06.2021 19:30, Praha 4, Chodovská tvrz, Ledvinova 9

© Peter Berger

Koncertní série Jazz Meets World je již více než 30 let celoroční prezentací mezinárodní scény na poli jazzu a a World Music. Ve velkých sálech i v jazzových klubech vystupují světové legendy ale i neokoukané objevy, které svou kariéru teprve začínají.

V triu spolu s Peterem Strutzenbergerem a Heimo Wiederhoferem se Wolfgang Seligo vědomě zaměřuje více na muzikálnost než na avantgardní experiment, svým dvěma kolegům ponechává dostatek uměleckého prostoru, vzniká tak dynamická hudební interakce a vybroušený jazz.

Pianista a skladatel Wolfgang Seligo je jako doma v mnoha odlišných hudebních stylech. V jeho vlastních klavírních skladbách lze rozpoznat vlivy jazzu, rocku, moderní vážné hudby ale také funky. Na mezinárodní hudební scéně se pohybuje nejen jako člen různých formací, ale i jako sólový pianista – koncertoval v zakázaném městě v Pekingu, na Rudém náměstí v Moskvě, v Maroku či Senegalu. Vystupoval v rámci koncertních řad a na festivalech po celé Evropě, v Asii, Africe a v USA.

Peter Strutzenberger je jedním z nejvšestrannějších rakouských basistů, zahraje vše od jazzu, přes blues, rock až po klasiku. Doprovázel mnohé evropské jazzmany (Karl Ratzer, Harri Stojka, Dana Gillespie aj.) a koncertoval s mezinárodně uznávanými hudebníky jako jsou Red Holloway, Big Jay McNeely, Howard Alden nebo Axel Zwingenberger.

Heimo Wiederhofer studoval jazz a klasickou hudbu v Grazu, kde také začínal svou hudební kariéru jako člen tamějšího symfonického orchestru a různých jazzových bandů. Později hrál s umělci jako Sheila Jordan, Albert Mangelsdorff, Bill Dobbins, Marc Murphy, Karl Ratzer aj. Dlouhou dobu byl členem Tria Karlheinze Miklina a spolupracoval s Harri Stojkou.

Účinkují
Wolfgang Seligo (piano)
Peter Strutzenberger (kontrabas)
Heimo Wiederhofer (bicí)

Vstupné: 250,- CZK

www.wolfgangseligo.com
www.facebook.com/wolfgangseligo
www.strutzi.net
www.heimowiederhofer.at
www.jmw.cz

novinky

Hudební soutěž 28. Internationaler Johannes Brahms Wettbewerb Pörtschach
v oborech viola, violoncello, komorní hudba a zpěv. Uzávěrka přihlášek: 15. 7. 2021. Podrobné informace v němčině a v angličtině

Skladatelská soutěž Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb
Vídeňská hudební univerzita pořádá pátý ročník mezinárodní soutěže pro skladatelky a skladatele do 40 let Mauricio Kagel Kompositionswettbewerb, která je zaměřena na klavírní skladby pro děti a mládež. Uzávěrka přihlášek: 3. září 2021. Podmínky účasti a další podrobnosti v němčině a v angličtině

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16236244513428
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ