Z vídeňských salonů 18. století

Karl Kohaut: Sinfonie à 3 & à 4

24.11.2019 17:00, Brno, Křišťálový sál Staré radnice, Radnická 2

(c) Georg Thum

Rakouský soubor Ars Antiqua Austria přiblíží posluchačům atmosféru koncertů v salonech vídeňských paláců. Zde se v té nejvyšší společnosti pohyboval Haydnův současník, vídeňský rodák s českými kořeny, virtuózní hráč na barokní loutnu a skladatel Karl Kohaut. V komorním obsazení, jak se tato hudba prováděla v prostředí salonů či na chrámových kůrech, zazní v novodobé premiéře dvě Kohautovy symfonie pro smyčce, které se dochovaly ve sbírkách Moravské zemské knihovny. Představena bude i právě vycházející moderní edice těchto skladeb.

Rakouská barokní hudba je těžištěm repertoáru souboru Ars Antiqua Austria, založeného Gunarem Letzborem v roce 1989 v Linci. Na koncertních turné a v operních produkcích se soubor s úspěchem představil v Evropě, Japonsku a ve Spojených státech. Od roku 2002 má Ars Antiqua Austria vlastní koncertní cyklus ve vídeňském Konzerthausu a od roku 2008 též v Brucknerhausu v Linci. Četná ocenění získaly mnohé z jejich CD nahrávek.

Účinkují:

Ars Antiqua Austria: Gunar Letzbor (housle, um. vedoucí), Fritz Kircher (housle), Markus Miesenberger (viola), Peter Trefflinger (violoncello)

Vstupné: 150 Kč / 100 Kč (studenti a senioři)

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Mezinárodní interpretační a skladatelská soutěž: Franz Schubert a hudba moderní doby
Univerzita hudby a múzických umění v Grazu (KUG) pořádá v únoru 2021 11. ročník mezinárodní interpretační a skladatelské soutěže „Franz Schubert a hudba moderní doby“. Poslední termín pro podání přihlášky je 21. října 2020. Bližší informace (v němčině a angličtině) a online přihláška

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

JAM MUSIC LAB Private University ve Vídni
Nová soukromá hudební univerzita nabízí bakalářské a magisterské studijní obory: hudbu, hudební pedagogiku a hudební produkci. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904937440379
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ