Andreas Pittler

Knižní festival Ostrava

03.03.2023 16:00, Ostrava, Černá louka 3235, Pavilon A

 © Marketa Kwitkova

s českým překladem

Rakouský autor bestsellerových historických detektivek Andreas Pittler představí novou knihu ze série Vídeňské zločiny – Horký červenec 1927. Cílem autorského čtení je představit knihy dalším čtenářům a novinářům a také vzbudit zájem o rakouské dějiny, které mají mnoho styčných bodů s českými dějinami.

V kriminálním románu Horký červenec 1927 detektiv Bronstein vyšetřuje vraždu neoblíbeného obchodníka a zároveň sleduje vyšetřování tzv. schattendorfského incidentu, při němž byl v lednu téhož roku zabit čtyřicetiletý pomocný dělník a osmiletý chlapec. Pachatelé byli osvobozeni, což vedlo k nepokojům, vrcholícím vypálením vídeňského justičního paláce. V závěru knihy se opět objevuje krásná revolucionářka Jelka a zasahuje do děje velmi neobvyklým způsobem. Horký červenec 1927 se na rozdíl od předchozích dvou knih neodehrává jen ve Vídni, ale také v Semmeringu, půvabné prázdninové krajině v předhůří Alp, a na hornorakouském venkově.

Po besedě na pódiu Českého Rozhlasu Dvojka & Nakladatelské scény bude následovat autogramiáda ve stánku nakladatelství Hejkal.

Knižní festival Ostrava
Knižní festival Ostrava FB
Knižní festival Ostrava Instagram
Vstupenky

novinky

Literární soutěž
v rámci Evropského hlavního města kultury Bad Ischl Salzkammergut 2024. Termín přihlášek: 31.10.2023 pouze na: literaturpreis.skg@gmail.com Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860475759326
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ