Bettina Balàka: Dicke Biber

Prager germanistische Studententagung PRAGESTT (11. – 13. 3. 2022)

11.03.2022 19:00, online

© Alain Barbero

pouze německy

Letní dovolená v dunajských mokřadech? Picovi rodiče zrušili dovolenou u Středozemního moře a rozhodli se žít v zatuchlé chatě poblíž jedné přírodní rezervace. Nejhorší letní prázdniny jsou předem naplánované. Naštěstí je tu sousedova dcera Juanita, s níž Pico prozkoumává okolí.

Během procházek dunajskými nivami objevují nejen kormorány, ale také bobry, kteří jsou v okolí velmi neoblíbení: Kácí přece stromy a kradou mrkev! Proto nikoho nepřekvapí, když je jednoho dne Flumy, nejstarší bobří samec, nalezen ubitý ve křoví. Ale kdo byl viníkem? Pico a Juanita se rozhodnou dopadnout pachatele.

Dicke Biber je text o důležitých tématech dospívání, o zvědavosti, lásce a potřebě nebýt pochopen dospělými, příběh, v němž Bettina Balàka zůstává co nejblíže dětskému světu. Očima dítěte vypráví příběh s důvtipem, srozumitelným jazykem a s úžasně suchým humorem, díky němuž si čtení této knihy užijí stejně tak dospělí jako mladí čtenáři.

Bettina Balàka (*1966, Salcburk) žije ve Vídni jako spisovatelka na volné noze. Je autorkou řady prozaických i lyrických děl a divadelních a rozhlasových her. Za své dílo obdržela řadu ocenění, jako např. Salzburger Lyrikpreis (2006), Theodor-Körner-Preis (2004) nebo Friedrich-Schiedel-Literaturpreis (2008).

Autorské čtení se koná v rámci Pražské germanistické studentské konference PRAGESTT (11. – 13. 3. 2022). Konference je otevřenou platformou pro vědecké setkávání mladých germanistů, kteří zde mají možnost představit výsledky svých bakalářských, magisterských a disertačních prací a dalších vědeckých projektů.

Moderace: Richard Guniš

Více informací a registrace


Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16704472045906
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ