Das Buch čestným hostem Světa knihy 2024

Svět knihy Praha

23.05. - 26.05.2024, Praha 7, Výstaviště Holešovice

Obrázek k akci Das Buch čestným hostem Světa knihy 2024

Literární program Das Buch – německojazyčná literatura, který již řadu let vzniká exkluzivně pro Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha, vstupuje do dalšího kola! V roce 2024, kdy si připomínáme sté výročí úmrtí Franze Kafky, je Das Buch – německojazyčná literatura čestným hostem veletrhu. Rakouské kulturní fórum v úzké spolupráci s Goethe-Institutem a Švýcarským velvyslanectvím připravuje program, který představí aktuální překladové novinky, hojně diskutovaná společenská témata a trendy na rakouské, německé a švýcarské literární scéně. Těšit se můžete téměř na dvě desítky zahraničních hostů, kteří budou číst ze svých knih, diskutovat s českými autory a renomovanými experty i s publikem z řad široké veřejnosti. Rakouskou účast budou reprezentovat Nicolas Mahler, Tonio Schachinger, Michael Stavarič, Barbara Rieger a Emil Kaschka. Autorská čtení doplní literární workshopy pro děti a mládež, odborné diskuse např. na téma slow publishing, inkluzivní jazyk v překladu či komiksové adaptace literárních děl. Všechny programy budou probíhat v němčině se simultánním tlumočením.

Na programu nebude chybět divadlo, koncert, minikurzy němčiny a jódlování. Stánek Das Buch nabídne prodej knih, poradenství k výuce němčiny jako cizího jazyka, autogramiády, kavárnu a dětský koutek. Podrobné informace k programu a připravovaným aktivitám najdete na našich webových stránkách Das Buch.

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ