Kulturní tipy online: Literatura

online

(c) RKF

Literární dům v Grazu: Korona deníky
Zajímá Vás, jaký dopad má současná koronavirová krize na život rakouských spisovatelů a spisovatelek? Jak se jich dotýkají současná omezení a jak se s nimi vyrovnávají? Díky projektu Literárního domu v Grazu můžete každý pátek nahlédnout do života rakouských autorů a autorek v době koronavirové. Do svých deníčků Vás nechají nakouknout např. Bettina Baláka, Ann Cotten, Valerie Fritsch, Julya Rabinowich, Michael Stavarič nebo Daniel Wisser. 
(Pouze v němčině.)

Literární čtení na doma
Rakouská společnost pro literaturu zveřejňuje každý všední den jedno autorské čtení ze svého archivu. Poslechnout si tak můžete čtení H. C. Artmanna, Ericha Frieda, Friedericke Mayröcker nebo Barbary Frischmuth.
(Pouze v němčině).

Corona-Stage zpravodajského kanálu derStandard.at
nabízí kulturním profesionálům online jeviště pro koncerty v obývacím pokoji, proslovy, čtení nebo malé kabarety a ukazuje, že je příjemnější být sám společně s ostatními.
(Pouze v němčině).

Půjčovna elektronických knih – Onleihe Goethe-Institutu Prag
nabízí také řadu rakouských autorů. Stačí se jen zaregistrovat a tisíce knih jsou vám k dispozici zdarma.

E-shopy rakouských knihkupectví

ORF.at: „Online koronavirový kulturní kalendář nabitý k prasknutí“
Článek s přehledem online nabídek rakouských kulturních institucí napříč všemi žánry

KulturaDoma.cz
Jednotná platforma pro živé přenosy kulturních vystoupení v České republice

Creative Austria: Rakouský online průvodce uměním a kulturou na internetu
Online tipy z oblasti filmu, literatury, hudby, médií, podcastů, umění & designu.
(Pouze v němčině.)

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Literární rezidence v Dolním Rakousku 2020
Nezávislý dolnorakouský literární dům v Kremži (Unabhängiges Literaturhaus NÖ) vypisuje ve spolupráci s Českým centrem ve Vídni měsíční rezidenční pobyt pro českého autora či autorku v průběhu listopadu 2020. Uzávěrka přihlášek: 15. 6. 2020. Více informace na culturenet.cz

Österreich Institut Brno vyučuje online
Aktuální informace na Facebooku Österreich Institutu Brno

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908726487585
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ