Michael Stavarič

Autorské čtení

12.05.2023 16:00, Výstaviště Praha Holešovice, Ateliér Evropa

© Minitta Kandlbauer

Simultánně tlumočeno

V rámci programové řady Das Buch se na letošním veletrhu Svět knihy Praha již pošestnácté představí německy píšící spisovatelé a spisovatelky z Německa, Rakouska a Švýcarska. Nejen svým dílem, ale i svou biografií někteří z nich plně souzní s mottem letošního knižního veletrhu: „autoři bez hranic“.

Michael Stavarič (*1972, Brno) ve svých devíti letech emigroval s rodiči z rodného Brna do Vídně, kde dnes působí jako spisovatel a věnuje se také překladatelské a pedagogické činnosti. Vystudoval bohemistiku a žurnalistiku. Píše knihy pro děti, romány, divadelní hry i básně, rád experimentuje s literárními žánry. Do češtiny bylo z jeho rozsáhlé tvorby dosud přeloženo pět knih. Mezi autorovy nejnovější práce patří úspěšná dvojdílná populárně naučná série pro děti Faszination Krake (2021) a Fazsination Qualle (2023) přibližující život medúz a chobotnic, sbírka básní nazvaná Die Suche nach dem Ende der Dunkelheit (2023) a román Das Phantom (2023) odkazující k dílu Thomase Bernharda.

Michael Stavarič se etabloval jako úspěšný autor knih pro děti a mládež, ve spolupráci s talentovanými ilustrátory se věnuje rozmanitým tématům a kromě příběhové prózy se nejnověji zaměřil i na literaturu faktu: v obrazových publikacích Faszination Krake (2021) a Fazsination Qualle (2023) společně s ilustrátorkou Michèle Ganser představuje čtenářům od osmi let obdivuhodný život v hlubinách moří: svět medúz a chobotnic. První díl této knižní řady získal četná ocenění, byl zařazen do mezinárodního výběru White Raven a obdržel Rakouskou cenu za knihu pro děti a mládež. Autor v Praze představí také svůj aktuální román Das Phantom, který měl světovou premiéru na nedávném Lipském knižním veletrhu 2023, jehož čestným hostem bylo Rakousko.

Moderace: Zdeněk Peckanovinky

Literární soutěž
v rámci Evropského hlavního města kultury Bad Ischl Salzkammergut 2024. Termín přihlášek: 31.10.2023 pouze na: literaturpreis.skg@gmail.com Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860439340290
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ