Nicolas Mahler hostem Das Buch

Mezinárodní knižní veletrh Svět knihy

23.05. - 26.05.2024, Praha 7, Výstaviště Holešovice, Sál Franze Kafky

© Mnafred Werner

německy, česky, tlumočení zajištěno

Rakouský kreslíř a ilustrátor Nicolas Mahler je českým čtenářům znám jako autor komiksových adaptací slavných literárních děl (Bernhardovi Staří mistři, č. 2013, Musilův Muž bez vlastností, 2014) či jako spolutvůrce komiksu Noční chodci, který vydal společně s Jaroslavem Rudišem. Mahler je autorem rozsáhlého a respektovaného díla, jež zahrnuje příspěvky pro noviny a časopisy, pro které začal kreslit již po maturitě, ale také na tři desítky knih. Některé byly adaptovány jako animované filmy či loutková hra. Nicolas Mahler je mj. trojnásobným držitelem prestižní ceny Maxe a Moritze, udělované za nejlepší komiks v německojazyčném prostředí. V Praze představí český překlad minimalistické komiksové biografie Franze Kafky nazvaný Kafka v kostce.

Pátek 24.05.2024

16:00    Debata: Kafka v kostce

Nicolas Mahler | Jaroslav Rudiš

Odkaz světově proslulého literáta Franze Kafky nepřestává inspirovat. Čím přitahuje frontmana kapely Kafka Band a autora komiksového životopisu Kafka v kostce? Rozhovor Jaroslava Rudiše a rakouského kreslíře Nicolase Mahlera.

17:00    Autogramiáda: Nicolas Mahler

Sobota 25.05.2024

15:00    Debata: Komiksové adaptace literárních děl

Nicolas Mahler | Vojtěch Mašek | Pavel Kořínek

Vazby komiksu a literatury sahají hodně hluboko: adaptace prověřenou literární klasiku někdy jen věrně převypravují, leckdy se ale komiksoví tvůrci pouštějí do nápaditějších, kreativnějších a třeba i poťouchlejších experimentů. O takových bude řeč.

Doprovodný program v rámci Světa knihy:

Výstava plakátů Nicolase Mahlera

Výstava vychází z komiksové biografie Kafka v kostce rakouského kreslíře Nicolase Mahlera. Franz Kafka nepsal pouze prózu, ale také vášnivě rád kreslil. Kreslení mu kdysi přinášelo „větší potěšení než cokoli jiného“. Jak lépe uctít jeho památku než komiksovým životopisem? Nicolas Mahler má navíc podobně minimalistický styl kresby jako sám Kafka a spisovatelův život a dílo představuje nečekaně vtipným způsobem.

Více informací

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ